.
.
.

بایدن در دیداری غیر منتظره وارد بغداد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا، روز پنج شنبه در دیداری غیر منتظره و بدون اعلام قبلی وارد بغداد پایتخت عراق شد. این دیدار می تواند نشانه حمایت آمریکا از دولت عراق به شمار آید.

این برای اولین بار است که بایدن پس از عقب نشینی نیروهای آمریکا از عراق در سال 2011،، به این کشور سفر می کند. همچنین سومین مقام بلند پایه آمریکا است که در ماه گذشته به عراق سفر کرده است.

دفتر بایدن در بیانیه گفته است:« معاون رئیس جمهور برای گفتگو با مقامات عراقی، جهت تشویق آنها به وحدت ملی و ادامه جنگ علیه گروه داعش، وارد عراق شده است.»

بیانیه افزود:« معاون رئيس جمهور همچنین با مقامات عراقی، درباره گام هایی که جامعه جهانی می تواند به خاطر حمایت اقتصادی از این کشور بردارد، و نیز همکاری بین المللی بیشتر، گفتگو خواهد کرد.»

بایدن پس از ورود به بغداد، با حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفتگو کرد و درباره تحولات سیاسی ، امنیتی و اقتصادی با وی تبادل نظر کرد.

یک مقام آمریکایی به روزنامه نگاران حاضر در هواپیما گفت که معاون رئيس جمهور آمریکا از سوی اداره این کشور به پیگیری پرونده عراق ماموریت دارد و زمانی است که به دنبال فرصت مناسبی برای دیدار از این کشور بود.»