.
.
.

ده‌ها کشته و زخمی در حمله انتحاری داعش به یک مسجد در جنوب بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی و پزشکی عراقی می‌گویند که یک مهاجم انتحاری، دستکم ۹ تن از شرکت کنندگان در نماز جمعه را در یکی از مساجد شیعیان در جنوب غرب بغداد پایتخت عراق کشت. گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، منابع پلیس می‌گویند که نیروهای امنیتی، مهاجم انتحاری دیگری را پیش از آن‌که بتواند بمب همراه خود را منفجر کند، در همین مسجد که در محله الرضواینه واقع است، به ضرب گلوله کشتند.

منابع امنیتی و پزشکی عراقی می‌گویند که بمبی دیگر، در منطقه ابو غریب در غرب بغداد کشته شد و دو تن را کشت و ۹ تن دیگر را زخمی کرد.

گروه داعش در بیانیه‌ای که آن را خبرگزاری اعمال منتشر شده، مسئولیت حمله انتحاری به مسجد را که علاوه بر کشته شدگان، ۲۵ تن نیز در آن زخمی شدند، بر عهده گرفت. اما هیچ گروهی تا کنون مسئولیت انفجار دوم را بر عهده نگرفته است.

نیروهای عراقی در ماه‌های اخیر، چند منطقه را از تصرف گروه داعش باز پس گرفتند و شبه‌نظامیان این گروه را به آرامی به سمت مرزهای سوریه می‌رانند. همچنین مرحله نخست از عملیات باز پس گیری شهر موصل، مرکز اصلی داعش در عراق، انجام شده و طی آن، چند روستا از شبه‌نظامیان باز پس گرفته شد.