.
.
.

یمن...نقض مکرر آتش‌بس از سوی حوثی‌ها در تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی روز جمعه 15 آوریل از نقض مکرر آتش‌بس از سوی شبه نظامیان حوثی‌ها و صالح در استان تعز خبر دادند.

نقض مکرر آتش‌بس از حوثی‌ها پنج روز پیش از زمینه سازی برای مذاکرات صلح تحت نظارت سازمان ملل متحد به میزبانی کویت صورت می گیرد.

نقض مکرر آتش‌بس از سوی حوثی در تعز امروز مردم تعز را شبیه روزی که نقض آتش‌بسی نبوده کرده است هنوز غرش توپ و تانک و مسلسل طنین افکن است صدای سفیر گلوله برغم اینکه مردم اعلام آتش بس را شنیده‌اند، هنوز به شدت زیاد شنیده می شود.

شبه نظامیان حوثی وصالح به ادامه گلوله باران شهرستان‌ها و نابود کردن زیر بنای اقتصادی شهرها ادامه می دهند. این در حالی است که برنامه آتش‌بس از سوی سازمان ملل متحد به عنوان نشان دادن حسن نیت از سوی طرف های درگیر و زمینه سازی برای مذاکرات 18 در کویت برنامه ریزی و اعلام شده بود.

طی دو روز گذشته درگیری‌های خشونت آمیز در جبهه غربی شهرستان تعز به ویژه در اطراف تیپ 35 ادامه داشته شبه نظامیان حوثی تلاش می کنند که این منطقه را به کنترل خود درآورند.

به گفته منابع یمنی، نقض مکرر آتش‌بس از سوی شبه نظامیان حوثی و صالح و اصرار آنها بر ادامه درگیری‌ها مانعی بزرگ بر سر راه تلاش‌های سازمان ملل و دیگر ارگان‌های بین المللی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مناطق آسیب دیده شده است.

حوثی‌ها از مهلت آتش‌بس برای تجدید قوا و آماده سازی نیروهایشان برای جنگ استفاده کردند.