.
.
.

در سومین روز مذاکرات.. نظام اسد بر شدت حملات خود به حمص افزود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه و منابعی پزشکی در شهر حمص سوریه گزارش دادند که حملات هوایی ارتش رژیم این کشور علیه مناطق تحت کنترل مخالفان در شمال شهر حمص، شدت گرفته است به گونه‌ای که برای نخستین باز پس از حدود شش ماه، نماز جمعه برگزار نشد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دید‌ه‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که شهر الرستن در شمال استان حمص، در معرض چند حمله قرار گرفت. به چند شهرک و روستای نزدیک الرستن هم حمله شد و طی آن، هلیکوپترهای ارتش نظام سوریه طی بیست و چهار ساعت گذشته، با ده‌ها بشکه انفجاری این مناطق را هدف قرار دادند.

این حملات پس از آن آغاز شد که مذاکرات صلحی با میانجی‌گری سازمان ملل متحد به منظور پایان دادن به بحران سوریه در ژنو آغاز شده است. در همین حال بر شدت جنگ در استان حلب افزوده می‌شود. تشدید خشونت‌ها در حالی است که فوریه گذشته، دولت و اپوزیسیون سوریه، با آتش‌بس موافقت کردند.

محمد الشمسی یکی از پزشکان ساکن حمص گفته است که یک مرد و یک کودک در شهر الرستن کشته شدند. او افزود که بمباران‌ها، منطقه‌ای را هدف قرار داد که جنگنده‌های ارتش روسیه روز ۲۰ سپتامبر گذشته، در نخستین روز آغاز حملاتشان در سوریه، آن را بمباران کرده بودند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه هم تاکید کرده است که حملات اخیر، توسط جنگنده‌های ارتش سوریه صورت گرفته است.