فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • چهار خبرنگار استرالیایی به اتهام «کودک ربایی» در لبنان دستگیر شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای امنیتی لبنان پنجشنبه ۷ آوریل، یک شهروند زنو ۴ خبرنگار را که همگی تبعه استرالیا هستند را به اتهام «کودک ربایی» بازداشت کرد.

  این کودکان، فرزندان زن استرالیایی از پدری لبنانی هستند.

  مدیریت سازمان امنیتن امنیت داخلی، بعدالظهر پنجشنبه اعلام کرد: «اداره اطلاعات این سازمان مادر دو کودک، لاهاو و نوح الامین را در بیروت دستگیر کردند». این اقدام دو ساعت پس از آن صورت گرفت که دستگیری چهار خبرنگار استرالیایی مظنون در ربودن کودکان، اعلام شده بود.

  لاها و نوح

  رسانه‌های استرالیایی گزارش داده‌اند که سالی فولکنر، همسر مطلقه علی الامین شهروند لبنان و مادر دو فرزند لاها (شش ساله‌) و نوح (جهر ساله)‌ است.

  مجموعه رسانه‌ای فایرباکس استرالیا اعلام کرد که خبرنگاران، در حال فیلمبرداری از عملیات یک آژانس ویژه باز پس گیری کودکان بود. زن استرالیایی، علی الامین را متهم می‌کند که اجازه بازگشت فرزدندانش را به استرالیا پس از سپری کردن تعطیلات در لبنان نمی‌دهد.

  سازمان امنیت داخلی لبنان اعلام کرد که پس از دستگیری سالی فولکنر، دو کودک به دستور قاضی، به پدرشان سپرده شدند.

  قانون مدنی فرقه شیعیان در لبنان، به پدر حق حضانت پسر پس از رسیدن به دو سال و دختر پس از رسیدن به سن هفت سال را می‌دهد.

  عملیات

  یک منبع در وزارت کشور لبنان ظهر پنجشنبه اعلام کرد که مادر به همراه دو فرزندش در منزلی در بیروت پیدا شدند. این اتفاق حدود ۲۴ ساعت پس از ربودن دو کودک روی داد.

  دو کودک صبح چهارشنبه در منطقه الحدث در جنوب بیروت در حالی که مادر بزرگ و خدمتکار در حال رساندنشان به مدرسه بودند، ربوده شدند. مادر بزرگ دو کودک می‌گوید که کودک ربایان، ضربه‌ای به سرش وارد کردند و این عملیات را یک نفر هم فیلمبرداری می‌کرد.

  رسانه‌های لبنانی و استرالیایی، فیلمی ویدیویی پخش کردند که مجموعه‌ای از افراد را در حال ربودن کودکان با زور نشان می‌دهد.

  یک منبع امنیتی لبنانی گفته است که چهار خبرنگار عملیات ربودن دو کودک و تحویل آن‌ها به مادرشان را بر عهده داشتند «چرا که قضیه این کودکان به یکی از دغدغه‌های افکار عمومی استرالیا تبدیل شده بود».

  ۶۰ دقیقه

  شبکه نهم تلویزیون استرالیا تاکید کرده است که تیمی از برنامه «۶۰ دقیقه» به اتهام کودک ربایی، در بیروت بازداشت شده است.

  به گفته منابع امنیتی، مادر دو کودک «با سازندگان برنامه ۶۰ دقیقه که شبکه نهم تلویزیون استرالیا آن را پخش می‌کند، برای دریافت کمک در باز پس گیری کودکانش به توافق رسید». این منبع می‌گوید که آن‌ها می‌خواستند «به وسیله شناوری که کاپیتان آن از فعالان جمعیت نجات کودکان است، از لبنان فرار کنند».

  منابع می‌گویند که بازداشت شدگان، توسط قانون لبنان مجازات خواهند شد چرا که اقدامشان در خاک لبنان صورت گرفته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران