فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نظام اسد: با روسیه در حال برنامه ریزی مشترک برای عملیات حلب هستیم

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  وائل الحلقی، نخست وزیر نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه می‌گوید که ارتش این نظام و نیروی هوایی سوریه، در حال برنامه ریزی برای عملیات مشترکی به منظور حمله به مناطق تحت کنترل مخالفان در حلب هستند.

  خبرگزاری روسی تاس از الحلقی نقل کرده که گفته است: «روسیه و سوریه در حال برنامه ریزی مشترک برای عملیات آزاد سازی حلب و مقابله با همه گروه‌های مسلح غیر قانونی هستند».

  حلب منطقه‌ای استراتژیک در شمال سوریه است که با وجود توافق آتش‌بس میان دولت و مخالفان با میانجی‌گری سازمان ملل متحد، اما درگیری‌ها در حومه آن متوقف نشده است. اگرچه توافق آتش‌بس دو گروه دولت اسلامی موسوم به داعش و النصره شاخه القاعده در سوریه را که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارد شامل نمی‌شود، اما نیروهای دولتی و متحدانشان به مواضع دیگر گروه‌های مخالف حکومت سوریه هم حمله می‌کنند.

  روسیه متحد نظام بشار اسد است و مداخله هوایی‌اش در جنگ سوریه، باعث توقف پیشروی مخالفان شد که در سال گذشته، پیروزی‌های بزرگی کسب کرده بودند.

  اما در نبرد حلب نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان هم حضور دارند که گزارش‌های بسیاری از کشته شدن جنگجویانی از آن‌ها منتشر شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران