فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «نایل ست» پخش برنامه‌های تلویزیون حزب‌الله لبنان را متوقف کرد

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  گزارش‌های رسانه‌های رسمی در لبنان اعلام کردند که مدیریت ماهواره مصری «نایل ست»، به بیروت ابلاغ کرد که تصمیمی گرفته، پخش شبکه «المنار» ارگان حزب‌الله لبنان را از ماهواره‌های خود متوقف کند.

  مدیریت «نایل ست» شبکه «المنار»‌را به «ایجاد اختلاف‌های مذهبی و فتنه‌انگیزی» متهم کرده است.

  این تازه‌ترین اقدام عربی علیه لبنان به شمار که روابطش با منطقه، شاهد تنشی آشکار است. بسیاری از کشورهای عربی، حزب‌الله لبنان را در فهرست «گروه‌های تروریستی» قرار داده‌اند.

  در بیروت ابهام درباره دلایل این تصمیم حاکم است. خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داده که مدیریت «نایل ست» به وزارت ارتباطات لبنان ابلاغ کرده که از روز سه‌شنبه ۵ آوریل، پخش برنامه‌‌های شبکه «المنار» را به دلیل «تخلف این شکبه از توافق امضا شده و پخش برنامه‌های ایجاد کننده اختلاف‌های مذهبی و فتنه» عنوان کرد.

  «نایل ست» همچنین در نامه‌ای دیگر به وزارت ارتباطات لبنان اعلام کرد که مجبور است، پخش شبکه «المنار» را از مرکز «جورت البلوط» لبنانی از روز چهارشنبه ۶ آوریل متوقف کند. این وزارت‌خانه، دلیل اقدام خود را، پایان قرار داد با «المنار» از سال ۲۰۱۵ عنوان کرده است.

  از سویی رمزی جریج وزیر ارتباطات لبنان در گفت‌وگو با رادیو «صوت لبنان» عنوان کرد: «قراردادی میان المنار و نایل ست وجود داشت که فسخ شد». او افزود: «طرف متخلف مسئولیت این فسخ قرارداد را بر عهده می‌گیرد».

  روزنامه «السفیر» نزدیک به حزب‌الله لبنان تلاش کرد در این باره، با ابراهیم فرحات مدیر شبکه «المنار» مصاحبه کند؛ او اما از اظهار نظر خودداری کرد و گفت که ترجیح می‌دهد منتطر نتایج رایزنی‌های دو طرف لبنانی و مصری باشد. او در عین حال تاکید کرد در صورت اجرایی شدن تصمیم‌ها «المنار به پخش برنامه‌های خود از ماهواره‌های دیگر از جمله ماهواره روسیه ادامه خواهد داد».

  چند ماه پیش «عرب ست» نیز پخش «المنار» را از ماهواره خود متوقف کرده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران