فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرمانده «جگر خوار» گروه النصره سوریه کشته شد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  جنگجویان اسلامگرا در سوریه، یکی از رهبران گروه النصره را که پیشتر در فیلمی ویدیویی در حال خوردن قلب یک سرباز ارتش بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیده شده بود را کشتند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد: «خالد الحمد ملقب به ابو صقار از فرماندهان نظامی گروه النصره طی شلیک آتش در جاده حارم-سلقین در حومه شمال غربی ادلب کشته شد».

  ماه می ۲۰۱۳ فیلمی ویدیویی منتشر شد که نشان می‌داد ابو صقار، جنازه یک سرباز ارتش اسد را تکه تکه می‌کند و قلبش را می‌خورد؛ ویدیویی که محکومیت‌های گسترده‌ای از سوی سازمان‌های حقوق بشری و سازمان ملل متحد در پی داشت.

  پس از آن ابو صقار در ویدیویی دیگر، اعلام کرد که در صورت مجازات بشار اسد به دلیل اقدام‌هایش علیه مردم سوریه و کشتن و شکنجه آن‌ها، آماده است خود را برای مجازات تسلیم کند. او افزود که این اقدام را در واکنش به رفتارهای ارتش اسد با غیر نظامیان انجام داده است.

  رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که «ابو صقار به احتمال زیاد در چارچوب تصفیه حساب‌هایی میان النصره و جیش الفتح در پی اختلاف‌ها بر سر مناطق تحت کنترل در استان ادلب کشته شده است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران