فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش مناطقی در نزدیکی دمشق را هدف حمله قرار داد

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، شامگاه سه‌شنبه ۵ آوریل مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه در نزدیکی دمشق پایتخت این کشور را هدف حمله قرار دادند. به نظر می‌رسد این حملات در پاسخ به شکست‌های اخیری باشد که این گروه تندرو در مناطق مختلف سوریه متحمل شد.

  خبرگزاری اعماق نزدیک به داعش، بیانیه‌ای از سوی این گروه را منتشر کرد که در آن آمده است: «سربازان خلافت موفق شدند با نیروگاه برق حرارتی تشرین واقع در شرق دمشق حمله کرده و طی آن پایگاه نظامی برپا شده برای حمایت از این منطقه را منهدم کردند». منطقه هدف حمله در ۵۰ کیلومتری شمال شرق دمشق واقع است.

  یک منبع نظامی سوری در مصاحبه با خبرگزاری رویترز، تایید کرد که شبه‌نظامیان داعش حملاتی به برخی مواضع در نزدیکی دمشق انجام دادند اما گفت تمام مهاجمان کشته شدند.

  این منبع افود که به نظر می‌رسد حملات شامگاه سه‌شنبه به مناطق نزدیک دمشق تلاشی از سوی گروه داعش برای پاسخگویی به شکست‌های اخیرش در شهر تدمر (پالمیرا) باشد.

  هفته گذشته، نیروهای دولتی سوریه با کمک شبه‌نظامیان متحدشان و پشتیبانی هوایی روسیه، موفق شدند شهر تدمر (پالمیرا) را از تصرف شبه‌نظامیان داعش باز پس گیرند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران