.
.
.

تصویری..آمریکا از توقیف محموله سلاح ارسالی از ایران به حوثی‌ها خبر داد

پیگیری مسئله ارسال اسلحه در شورای امنیت سازمان ملل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش آمریکا روز دوشنبه 4 آوریل 2016 در بیانیه ای اعلام کرد که دو کشتی نظامی نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس هند، یک محموله سلاح از ایران را توقیف و مصادره کردند که به احتمال زیاد مقصد آن حوثی های یمن است.

این در حالی است که قرار است در تاریخ 18 آوریل مذاکرات صلح میان حوثی ها و دیگر طرف های یمنی در کویت به میزبانی سازمان ملل برگزار شود.

در بیانیه نیروی دریایی آمریکا آمده است: این محموله سلاح مصادره شده توسط کشتی های نیروی دریایی آمریکا در هفته گذشته، در یک کشتی چوبی مخفی شده بود. این محموله سلاح شامل 1500 قبضه کلاشنیکوف، 200 قبضه گلوله موشک و 21 قبضه سلاح 50 میلی متری است.این محموله سلاح در روز 28 مارس گذشته توقیف شده و هم اکنون در اختیار آمریکاست اما این کشتی و کادر آن آزاد شدند.

در بیانیه ارتش آمریکا آمده است: قبل از این ( در تاریخ 27 فوریه) هم نیروی دریایی استرالیا هم یک کشتی چوبی نیز متوقف و 2000 قبضه کلاشنیکوف و 100 قبضه گلوله موشک و سلاح های دیگری توقیف شد.

«جاش ارنست»سخنگوی کاخ سفید واشنگتن هم گفت که حمایت ایران از حوثی ها نمونه ای از فعالیت‌هایی است که به ثبات در منطقه آسیب می زند.وی افزود: مسئله توقیف سلاح از ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد پیگیری خواهد شد.

روشن است که ما از این اتفاق نگرانی داریم زیرا حمایت از شورشیان حوثی در یمن با تصمیمات و قطعنامه های شورای امنیت منافات دارد.