.
.
.

کویت اقامت 60 لبنانی را به دلیل ارتباط با حزب الله لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه القبس کویت در شماره روز دوشنبه 28 مارس گزارش داد که مقامات این کشور، اقامت 60 لبنانی را به دلیل ارتباط آنها با «حزب الله» که از سوی کشورهای خلیجی سازمانی «تروریستی» به شمار می آید، لغو کرد. از حدود یک هفته پیش، شماری از لبنانی ها پس از اثبات وابستگی آنها به حزب الله از کویت اخراج شدند.

روزنامه کویتی به نقل از منبع امنیتی آورده است:« اقامت 60 لبنانی از ماده 18 که مقیمان کویت از آن بهره می برند به اقامت موقت یک و دو ماهه تغییر داده شد تا به اوضاع اقامتی خود در کشور سامان دهند و مطالبات مالی خود را دریافت کنند .»

این در حالی است که برای موارد خطرناک تر مهلت تنها 48 ساعت است.

«مازن الجراح» معاون اداره شناسنامه و گذرنامه در دولت کویت اعلام کرد: "امنیت کویت خط قرمز است، از این رو هیچ کس نمی تواند با وابستگی به احزاب ممنوعه یا به دلیل برخورداری از افکار ممنوعه که رواج دادن آن در جامعه کویت ممنوع است، از حق اقامت در کشور کویت برخوردار باشد."

روزنامه کویتی القبس، در 21 مارس جاری از اخراج 11 لبنانی و سه عراقی به دلیل ارتباط با حزب الله خبر داده بود.حزب الله از سوی ایران حمایت می شود و سالهاست که در کنار رژیم بشار اسد در سوریه می جنگد.

در همان حین روزنامه کویتی به نقل از یک منبع امنیتی فاش کرد که دولت این کشور فهرست جدیدی از لبنانی ها و عراقی ها که برخی در پست مدیریتی مهم اقتصادی از جمله مدیر و مشاور شرکت هستند، به خاطر مصلحت عمومی از کویت اخراج خواهند شد.

شمار لبنانی های در کویت، پنجاه هزار نفر، برآورده می شود.

گفتنی است که بحرین در 14 مارس شماری از لبنانی ها را به دلیل ارتباط با حزب الله از این کشور اخراج کرد.

اخراج لبنانی ها در ارتباط با حزب الله، در پی تنش میان این حزب و کشورهای خلیجی صورت می گیرد. کشور پادشاهی سعودی و شماری دیگر از کشورهای خلیجی، اتباع خود را به ترک لبنان و عدم مسافرت به این کشور فراخوانده بودند.

بحران در این زمینه زمانی افزایش یافت که حزب الله از سوی کشورهای خلیجی و سپس در 11 مارس از سوی وزیران خارجه اتحادیه عرب، به عنوان سازمانی تروریستی معرفی شد.