.
.
.

لبنان.. نبرد میان داعش و النصره چند کشته و زخمی بر جای نهاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

درگیری میان «داعش» و «جبهه النصره» در حومه دو منطقه جرود در نزدیکی شهرک‌های عرسال و راس بعلبک واقع در بقاع شمالی لبنان چندین کشته و زخمی بر جای نهاد.

این نبردها در حالی صورت می‌گیرد که احتمال گشودن سومین جبهه توسط حزب الله در قلمون به منظور اخراج گروه‌های دیگر از منطقه افزایش یافته است. به ویژه پس از آن که رژیم سوریه توانست با حمایت روسیه، ایران و حزب الله عمق استراتژیک «داعش» را در شهر تدمر (پالمیرا) تحت کنترل خود در آورد.

بر اساس گزارش‌های دریافتی طرفین درگیر از انواع اسلحه سبک و سنگین در این نبردها که از شامگاه شنبه گذشته تا کنون ادامه دارد، استفاده می‌کنند.

در اثر این درگیری‌ها تا کنون 20 نفر از طرفین کشته و شمار بسیاری از آنها زخمی شده‌اند و 6 نفر از اعضای «جبهه النصره» به اسارت «داعش» در آمده‌اند.

در همین حال «داعش» حمله گسترده‌ای را بامداد امروز علیه مواضع «النصره» در جرود عرسال و جرود راس بعلبک آغاز کرد که به کشته و زخمی شدن شماری از شبه‌نظامیان النصره انجامید، بر اساس این گزارش عوامل «داعش» در این نبرد اقدام به اعدام صحرایی اسرای النصره از جمله فرماندهان میدانی این گروه کرده‌اند.

ابو مالک التلی ، امیر النصره در منطقه قلمون، جرود عرسال و راس بعلبک، جنگ‌افزار و نیروی کمکی این گروه را از منطقه جرود قلمون فراخواند و ضد حمله گسترده‌ای را علیه «داعش» به منظور باز پس گرفتن مناطق از دست رفته آغاز کرد که در پی نبردی سنگین میان طرفین در مناطق الزمرانی، العجرم، قرنه الحشیشات، الملاهی و وادی شیب حدود 15 نفر از طرفین کشته شدند.

طبق این گزارش درگیری‌های سنگین میان «داعش» و «جبهه النصره» در مناطق جرود عرسال در بقاع شمالی همچنان ادامه دارد و شمار بسیاری از افراد مسلح کشته و زخمی شده‌اند. همچنین اطلاعات دریافتی از آماده باش «داعش» برای کنترل منطقه الملاهی، العجرم و اردوگاه پناهندگان در جرود عرسال خبر می‌دهد.

بر اساس این اطلاعات درگیری میان طرفین روز گشته به دنبال کشته شدن یک مسئول «داعش» به نام «ابو الفاروق» و یک فرمانده میدانی این گروه به نام «ابو عزام»، شدت گرفت.