.
.
.

کشته شدن مسئول امور مالی و نفر دوم داعش در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که نفر دوم و مسئول امور مالی گروه داعش در یکی از حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف بین المللی در سوریه کشته شده است.

به گزارش تلویزیون آمریکایی «ان بی سی» به نقل از مقام‌های وزارت دفاع آمریکا که نخواست نامشان فاش شود، اعلام کردند عبدالرحمان مصطفی قدولی هفته گذشته در سوریه کشته شد.

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که کشته شدن نفر دوم داعش قدرت نیروهای داعش را تضعیف کرده و تاثیر منفی بر عملکرد آنها خواهد داشت.

آشتون افزود:« داعش تمام نیروی خود را برای ادامه حملات تروریستی به اروپا بکار خواهد گرفت».

قرار است که آشتون کارتر، وزیر دفاع و ژوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به زودی در یک نشست خبری کشته شدن قدولی را تایید کنند.

این در حالی است که ژنرال ژوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک آمریکا گفته است واشینگتن در ماه‌های آینده برای بیرون راندن داعش از موصل نیروی زمینی به عراق اعزام خواهد کرد.

وزارت دادگستری آمریکا پیش از این برای فردی که درباره این عضو ارشد داعش اطلاعات داشته باشد، تا 7 میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود. ساختار فرماندهی داعش سری است و تنها چند تن دیگر در فهرستِ تحت تعقیبِ امریکا قرار دارند.

قدولی دومین فرمانده ارشد داعش است که در هفته‌های اخیر کشته می‌شود. پنتاگون چندی پیش از مرگ ابوعمر الشیشانی، از رهبران گروه داعش در سوریه خبر داد.

شیشانی با نام اصلی «ترخان باتیراش ویلی» به دنبال کشته شدن ابوعبدالرحمان البیلاوی الانباری به عنوان فرمانده نظامی داعش برگزیده شده بود. او پیش از پیوستن به داعش رهبری گروه «جیش المهاجرین و الانصار» متشکل از پیکارجویان اهل شمال قفقاز را بر عهده داشت.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در سپتامبر 2014 نام شیشانی را همراه 10 تن دیگر در فهرست تروریست‌ها قرار داد.