فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مسکو: نیروهای ویژه روسیه در سوریه حضوری فعال دارند

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  روسیه برای نخستین بار به طور رسمی اعلام کرد که نیروهای ویژه این کشور به منظور کمک به نیروی هوایی روسیه در انجام حملات و آموزش‌ها، در سوریه حضور دارند.

  به گزارش خبرگزاری اینترفکس ژنرال الکساندر دوورنیکف، فرمانده نیروهای روسیه در سوریه در این باره گفت: «نمی‌خواهم پنهان کنم که یگان‌هایی از نیروهای ویژه ما در خاک سوریه فعالیت دارند. مأموریت این یگان‌ها جمع‌آوری اطلاعات برای مشخص کردن اهدافی است که نیروی هوایی روسیه هدف قرار می‌دهد. همچنین این یگان‌ها وظیفه راهنمایی و هدایت هواپیماها به سمت اهداف مورد نظر را در کنار دیگر مأموریت‌های خود برعهده دارند».

  وی ادامه داد، مستشاران نظامی روسیه نیز در سوریه فعالیت دارند و در تمامی سطوح از جمله مسایل فنی به فعالیت می‌پردازند آنها هم‌چنین به نیروهای نظام (سوریه) در برنامه‌ریزی و انجام اقدامات نظامی کمک می‌کنند.

  فرمانده نیروهای روسیه گفت که این مستشاران توانستند در اندک زمانی به تشکیل دستگاه مستشاران نظامی سوریه کمک کنند هم‌چنان که موفق شدند به آموزش نیروهای نظامی و کردی و دیگر گروه‌ها بپردازند.

  این در حالی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۱۴ مارس گذشته پایان مأموریت نیروهای روسی را در سوریه اعلام کرده بود که به دنبال آن بخش اعظمی از نیروهای این کشور از سوریه خارج شدند.

  تبلیغات