.
.
.

کشته شدن ششمین نیروی نظامی روس در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجموعه‌ای از وبلاگ‌نویسان روس چهارشنبه ۲۳ مارس اعلام کردند که یک سرباز دیگر روس ماه فوریه گذشته در جریان عملیات نظامی کشورش در سوریه کشته شد اما خبر مرگش رسما اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وبلاگ‌نویسان روس که جنگ کشورشان را در سوریه تحت نظر دارند و با عنوان «گروه نظارت بر جنگ» فعالیت می‌کنند، در سایتشان نوشتند که سرگی چوبکوف (۵۱ ساله) که از سرگردهای وزارت کشور روسیه، هشتم فوریه در سوریه کشته شده و در محله بالاشیخای مسکو به خاک سپرده شد.

وبلاگ‌نویسان روس می‌گویند که ماموریت چوبوف در سوریه هنوز مشخص نشده است.

رادیک بیلوف یکی از منابع این خبر به خبرگزاری رویترز گفته است: «می‌دانم که چوبوف در سوریه مذاکره کننده بود و در اثر اصابت مستقیم یک خمپاره کشته شده است».

روسیه تا کنون کشته شدن پنج‌تن از نیروهایش را در سوریه به صورت رسمی اعلام کرده است. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، هفته گذشته فرمان خروج اکثر نیروهای روسیه را از سوریه صادر کرد. او گفت که نیروهایش به اکثر اهدافشان در سوریه رسیده‌اند.

مسئولان می‌گویند که نقش نظامی روسیه در سوریه به حملات هوایی، آموزش نیروهای دولتی و ارائه مشاوره و آن‌ها محدود بود. اما اپوزیسیون سوریه می‌گوید که نیروهای روس، در حملات نیروهای سوریه در بعضی مناطق مشارکت داشتند.