.
.
.

ترکیه مواضع شبه‌نظامیان کُرد را در شمال عراق بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ترکیه چهارشنبه ۲۳ مارس اعلام کرد که مواضع حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را در شمال عراق و جنوب شرق ترکیه، بمباران کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بمباران مواضع پ.ک.ک در شمال عراق، به کشته شدن دستکم ۲۶ تن از شبه‌نظامیان انجامیده است.

این حملات در راستای شدت گرفتن درگیری‌ها میان دولت مرکزی ترکیه و شبه‌نظامیان کُرد پس از به بنبست رسیدن آتش بس در ماه ژوئیه گذشته صورت می‌گیرد.

بیاینه ارتش ترکیه افزوده است که روز سه‌شنبه، مخفی‌گاه‌ها، غارها و انبارهای اسلحه حزب کارگران کردستان را در شمال عراق و مناطق روستای در نزدیکی شهرک شمدینلی در جنوب شرق ترکیه را که در مناطق مرزی عراق و ایران واقع است، بمباران کرد.

ارتش ترکیه می‌گوید که بیش از هزار شبه‌نظامی کُرد در جنوب شرق این کشور حضور دارند. آتش بس میان دو طرف بیش از دو سال و نیم پابرجا بود اما پس از فروپاشی آن، شدیدترین درگیری‌ها از دهه نود تا کنون در این منطقه روی داد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید که بیش از ۳۰۰ تن از نیروهای امنیتی توسط شبه‌نظامیان کُرد کشته شده‌اند. این در حالی است که فعالان سیاسی کُرد ترکیه می‌گویند صدها غیر نظامی در حملات ارتش کشته شده‌اند.

ارتش ترکیه می‌گوید که ۲۶ تن از شبه‌نظامیان حزب پ.ک.ک در شهرک‌های نصیبین، شرناق و یوکسکووا در روز سه‌شنبه کشته شدند. منابع امنیتی می‌گویند که شبه‌نظامیان پ.ک.ک روز سه‌شنبه دستکم ۵ تن از نیروهای امنیتی ترکیه را در سه حمله جداگانه در مناطق نزدیک به مرزهای سوریه و ایران کشتند.