.
.
.

پنتاگون اعزام تفنگداران دریایی به عراق را تایید کرد

برغم تکذیب خبر از سوی مقامات بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اعزام تفنگداران دریایی به عراق را تایید کرده، فرماندهی مشترک عملیات در عراق، خبر اعزام نیروهای رزمی آمریکایی به این کشور را تکذیب کرد..

فرماندهی مشترک نیروهای عراق، روز دوشنبه 21 مارس در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای عراقی قادر به شکست گروههای تروریستی داعش و حفظ امنیت مردم عراق در بغداد و دیگر استانهای این کشور و نیازی به نیروهای خارجی ندارند.

فرماندهی مشترک عراق تاکید کرده که حضور نیروهای ائتلاف بین المللی تنها به آموزش، تجهیز و ارائه پشتیبانی هوایی به نیروهای عراقی برای مبارزه با داعش محدود می شود.

این نهاد نظامی عراق اعزام نیروهای رزمی آمریکا به عراق یا استقرار چنین نیروهایی در برخی نقاط و اردوگاهها در بغداد یا جاهای دیگری را به شدت تکذیب کرد.

در بیانیه فرماندهی مشترک عراق آمده است که گردان آمریکایی 200 نفر تفنگداران دریایی که ایالات متحده آن را اعلام کرد، برای انجام تمرین‌های نظامی مشترک میان نیروی دریایی عراق و نیروی دریایی آمریکایی مشغولند و ماموریت آنها بیشتر در رابطه با آموزشی نیروی دریایی عراق محدود می شود.

وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه، فاش کرد که گروهی از تفنگداران دریایی ایالات متحده در عراق مستقر شدند. این وزارت در بیانیه خود گفته است که این نیروها با هماهنگی کامل دولت عراق و در چارچوب جنگ علیه تروریسم و داعش در عراق اعزام شدند.