.
.
.

ویدیو.. لحظه سقوط هواپیمای «فلای دبی» که ۶۲ کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک هوپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ شرکت اماراتی فلای دبی، در حالی که تنها ۵۰ تا ۱۰۰ متر به فرودش در شهر «روستوف-اون-دون» روسیه باقی مانده بود، سقوط کرد و ۶۲ سرنشین آن که ۵۵ تن مسافر و ۷ تن کادر بودند، کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، احتمالا دلیل سقوط هواپیمای «ضعف دید شبانه» بوده است که باعث شده خلبان نتوانسته باند فرودگاه را پیدا کند.

ویدیوی سقوط هواپیما، به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. اکثر رسانه‌هایی که ویدیو را منتشر کرده‌اند، تاکید می‌کنند که هواپیما در تلاش دومش برای فرود، دچار سانحه شد و کنار باند اصلی سقوط کرد.

مسئولان و محققان روس، وجود اقدامی تروریستی را در این حادثه، بعید دانستند. آن‌ها می‌گویند که بدی آب و هوا می‌تواند دلیل اصلی این سانحه هوایی باشد چرا که وزش باد در فرودگاه بسیار شدید بود و هواپیما طی دو ساعت پیش از سقوط، دو بار تلاش کرد فرود بیاید.

اما شرکت اماراتی فلای دبی اعلام کرده است: «از سانحه روی داده برای پرواز FZ981 که از دبی به روستوف می‌رفت آگاه شدیم، در حال تحقیق درباره جزئیات حادثه هستیم و اطلاعات واصله را منتشر خواهیم کرد».

شایان ذکر است شرکت فلای دبی که امارت دبی آن را در مارس ۲۰۰۸ تاسیس کرد، اوایل ماه جاری، به عضویت سازمان حمل و نقل جهانی (آیاتا) در آمد. ترمینال ۲ فرودگاه دبی، مرکز این شرکت است و نیمه سال ۲۰۰۹، نخستین هواپیمای فلای دبی، از دبی برخاست و در بیروت نشست.

شهر روستوف که هواپیمای سانحه دیده قصد فرود در آن را داشت، ۱۰۶۷ کیلومتری مسکو پایتخت روسیه است.