نخست وزیر لبنان: مقابله کشورهای عربی با نفوذ ایران و حزب‌الله مشروع است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تمام سلام نخست وزیر لبنان اذعان کرد که کشورش در حق کشورهای خلیج و همچنین جهان عرب اشتباه کرده است. او تاکید کرد که این اشتباه از راه پایبندی به اجماع عربی در تمام تصمیم‌های آینده، جبران خواهد شد.

سلام در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط که شنبه ۱۹ مارس منتشر شرد، گفت: «بدون شک اشتباه و تقصیری روی داده که باعث تنش میان لبنان و کشورهای خلیج به شکل خاص و دیگر کشورهای عربی به شکل کلی شده است، ما این مساله را درک می‌کنیم و تلاش می‌کنیم به صورت پیوسته، پایبندی خود را به اجماع عربی نشان دهیم».

Advertisement

او خاطرنشان کرد: «این اشتباه در مناسبت‌های آینده جبران خواهد شد، هرگاه اجماع عربی وجود داشته باشد، ما باید به این اجماع پایبند و بخشی از آن باشیم».

رئیس دولت لبنان همچنین از نقش ایران و حزب‌الله و دخالت‌هایشان در امور برخی کشورهای عربی انتقاد کرد. او مقابله کشورهای عربی را با این اجماع «مشروع» دانست.

او تنها راه حل برای مقابله با نفوذ حزب‌الله را «تقویت حاکمیت» در لبنان دانست و گفت که نباید حزب‌الله از لبنان به عنوان سکویی برای جنگ با دیگر کشورهای عربی استفاده کند.

تمام سلام همچنین از حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان خواست که «کشورهای خلیجی و به طور مشخص دوستانمان در پادشاهی عربی سعودی را هدف حمله قرار ندهد». او گفت: «نمی‌خواهیم که لبنان سر نیزه‌ای برای آزار رساندن به این کشورها باشد. بطور طبیعی نمی‌پذیریم که لبنان دشمن کشورهای خلیج عربی باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم