.
.
.

عسیری: سازمان‌های بین‌المللی بر گزارش‌های کودتاچیان تکیه می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ احمد عسیری مشاور دفتر وزیر دفاع سعودی تاکید کرد که گزارش‌های سازمان‌های غیر دولتی درباره یمن به روایت‌های کودتاچیان استناد می‌کند و آن‌ها با دولت قانونی تماس برقرار نمی‌کنند.

عسیری افزود که ائتلاف عربی برای حمایت از دولت و مردم یمن تشکیل شد و هدف از عملیات ائتلاف، از میان بردن رنج‌های مردم یمن است.

سرتیپ عسیری تاکید کرد که بیشتر عملیات ائتلاف، به حمایت از ارتش یمن در عملیاتش محدود شده است و عملیات نظامی ائتلاف عربی در یمن پس از مرور حدود یک سال از آغاز آن، در آستانه پایان است.

مشاور وزیر دفاع سعودی ادامه داد که این مدت زمان طولانی است و طی آن، ائتلاف تلاش کرد از آسیب رسیدن به غیر نظامیان اجتناب کند.

او تاکید کرد که قواعد درگیری که ائتلاف پی می‌گیرد، هدف قرار دادن مناطق مسکونی توسط غیرنظامیان را ممنوع می‌کند حتی اگر شبه‌نظامیان در این مناطق پنهان شده باشند.

عسیری ادامه داد که ائتلاف از بمباران مراکز فرماندهی و انبارهای اسلحه‌ای که حوثی‌ها در نزدیکی مناطق مسکونی، مدارس یا سازمان‌های دولتی برپا کرده بودند، پرهیز کرده است.

او گفت که قواعد درگیری بر شناسایی اهداف نظامی شبه‌نظامیان فعال در یمن برپایه اطلاعات دولت یمن یا گزارش‌های اطلاعاتی دقیق برپا شده است.

مشاور دفتر وزیر دفاع سعودی تصریح کرد: «ائتلاف همانگونه که فرماندهانش همواره تاکید کرده‌اند، در حال آموزش نیروهای انسانی برای اجرای قواعد درگیری است. همچنین بر احترام قوانین بین‌المللی و انسانی و در نهایت ارائه گزارش واضح و معتبر تاکید شده است».

او ادامه داد: «پس از برخی ادعاها مبنی بر وجود نقض قوانین در جریان عملیات علیه شبه‌نظامیان، ائتلاف تشکیل کمیته‌ای مستقل را به منظور تحقیق درباره این ادعاها به منظور ارائه گزارشی معتبر اعلام کرد. جنگنده‌های شرکت کننده در عملیات ائتلاف، همه پروازهای خود را با صدا و تصویر ثبت می‌کنند تا ادعاهای هدف قرار دادن بی‌گناهان را رد کنند».