.
.
.

تصویری...جزئیات بیشتری در باره عامل انتحارى در آنکارا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه های معتبر روز شنبه 19 مارس جزئیات بیشتری را در باره هویت عامل انتحاری در حمله تروریستی به آنکارا را منتشر کردند . اقدام تروریستی روز یکشنبه که به کشته شدن بیش از 37 نفر و زخمی شدن دهها تن دیگر منجر گردید.

به گزارش روزنامه بریتانیایی "دیلی میل" عامل انفجار سهر کاجلا دمیر دختری 24 ساله است سهر عضو یک هسته تروریستی زنانه در ترکیه است که از پنج عضو تشکیل شده بود.

وی در سال 2013 از کشور فرار کرد و به اردوگاه آموزشی گروههای کرد سوریه ملحق شد.
طبق گزارش این روزنامه هسته تروریستی که سهر کاجلا دمیر در آن عضو بود از 5 دختر تشکیل شده که 3 تن از اعضای آن هسته خواهر بودند و همه آنها در دادگاهی در ترکیه محاکمه شدند. اما سهر در سال 2013 با کفالت آزاد شد وی پس از اینکه از زندان آزاد شد از ترکیه به سوریه فرار کرد.

به گفته مقامات ترکیه آخرین دادگاه تجدید نظر این 5 دختر متهم به عضویت در هسته تروریستی، ماه دسامبر سال گذشته بود که سحر چاغلا دمر در دادگاه حاضر نشد.

دولت ترکیه گفته است که سحر دمیر مدتی است که به شبه نظامیان زنان کرد سوریه پیوست و آموزش‌های نظامی خود را در یکی از اردوگاههای آموزشی حزب پ.ک.ک گذرانده است. سهر ابتدا به قندیل منطقه مرزی سوریه – ترکیه رفت و از آنجا جذب گروه PKK شد. و در سوریه به گروه «شاهین های کردستان» وابسته به PKK ملحق شد.

خانواده سحر دمیر که در شهر ساحلی مرمره گلیز واقع در 113 کیلومتری استانبول زندگی می کنند، پس از شنیدن خبر انفجار انکارا از دختر خود اعلام برائت کردند. پدر سهر هنگام آزمايش DNA در اداره پلیس گفت:«چنانچه ثابت شود او عامل انتحاری در آنکارا بود در تشییع جنازه‌اش شرکت نمی کنم».

او به پلیس گفته است که باورهای دخترش را قبول نداشت و به شدت مخالف آنهاست. برادر بزرک سحر نیز با ابراز تاسف از عملکرد خواهرش اعلام کرده که او با افکار حزب PKK که خواهرش به او وابسته است، به شدت مخالف است.

طبق تحقیقات پلیس سهر ماه گذشته با شناسنامه جعلی از سوریه وارد ترکیه شده است و به کمک شخصی به نام اوزغور اونسال 26 ساله این عملیات تروریستی را انجام داده است.