.
.
.

بمباران اغلب مخازن اسلحه حوثی‌ها در تعز توسط جنگنده‌های ائتلاف عربی

تلاش‌ حوثی‌ها و صالح برای بازپسگیری مجدد تعز با شكست مواجه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمنی روز جمعه 18 مارس 2016 اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، اغلب مخازن اسلحه شبه نظامیان حوثی و صالح در استان تعز را نابود کردند.

در همین مقاومت مردمی یمن هشدار داد، شبه نظامیان حوثی با جمع آوری نیروهای خود، برای کنترل منطقه استراتیژیک «جبل عروس» تلاش می کنند.

این در حالی است که مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن همه مناطق شهر تعز را در دست دارند و اکنون برای پاکسازی اطراف تعز از حوثی ها به تلاش خود ادامه می دهند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع یمنی شبه نظامیان حوثی و صالح طی چند روز گذشته تلاش کردند که جبهه جنوب شرق وارد شهر تعز شوند اما تلاش آنها با مقاومت سخت اهالی شهر با شکست مواجه شد.

طبق این گزارش هم اکنون درگیری‌های شدیدی در منطقه «سامع» در استان دمنه ادامه دارد. شبه نظامیان حوثی با این حملات برای کنترل تپه‌های ممتد «جبل صبر» تلاش می کنند.

این در حالی است که نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی در جبهه ساحلی در غرب استان تعز، به خصوص در مناطق «البرح و السیطره» ضربات سنگینی به نیروهای حوث و صالح وارد کردند.

سرهنگ عبدالعزیز المجیدی، فرمانده اتاق عملیات ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن تاکید کرد، حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی اغلب انبارهای بزرگ ذخیره شبه نظامیان حوثی در اطراف تعز را نابود کردند.