.
.
.

ویدیو.. روزنامه نگار ربوده شده ژاپنی در سوریه برای خانواده خود پیام می‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پخش یک ویدیو نشان می دهد که یک روزنامه نگار ژاپنی در نزد گروهی وابسته به القاعده به گروگان گرفته شده است. او در این ویدیو به خانواده و کشور خود پیام داد.

او در این پیام ویدیویی که از طریق صفحه فیس بوک پخش شد، پس از سلام گفت : «من گومبی یاسودا هستم. امروز- 16 مارس- روز تولد من هست.»

این مرد ژاپنی که در کنار یک دیوار سفید رنگی ایستاده بود، اظهار داشت که به خانواده اش مشتاق است اما نمی تواند با آنها باشد. این مرد که به مدت دو دقیقه به زبان انگلیسی، آرام نشان می داد.

رسانه های ژاپنی اعلام کردند که جبهه النصره در ژانویه گذشته، باسودا را پس از ورود به سوریه از طریق ترکیه به اسارت درآورد. رادیو و تلویزیون ژاپن نیز گفته که با شخصی که این ویدیو را منتشر کرده، تلفنی صحبت کرده است. این شخص گفته که ویدیو را از فردی که تلاش می کند یاسودا را آزاد کند، دریافت کرده است.

فومیو کیشیدا وزیر خارجه ژاپن نیز به خبرنگاران گفته که نسبت به پخش این ویدیو آگاهی داشته و درصدد جمع آوری اطلاعات بیشتر برای واکنش نشان دادن است.

کیشیدا گفت:« سلامتی شهروندان ژاپن برای دولت واجب است، بنا بر این جهت پاسخگویی از همه شبکه های اطلاعاتی استفاده می کنیم.»

در دسامبر 2015 « سازمان روزنامه نگارات بدون مرز» در گزارشی اعلام کرده بود که یاسودا با خطر اعدام در سوریه مواجه است. اما بعدا عذرخواهی کرد.

پیش از این گروه داعش، دو روزنامه نگار ژاپنی را اعدام کرده بود.