.
.
.

روسیه: عقب نشینی نیروها از سوریه را در 2 یا 3 روز آینده تکمیل می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ویکتور بونداریف، فرمانده نیروی هوایی روسیه امروز پنج شنبه اعلام کرد که روسیه عقب نشینی اکثر نیروهای این کشور از سوریه را ظرف دو یا سه روز آینده تکمیل خواهد کرد.

بونداریف در مصاحبه با روزنامه « کومسولسکایا براودا» اظهار داشت که روسیه بخش اعظم عقب نشینی نیروهایش از سوریه را ظرف دو تا سه روز آینده تکمیل می کند.

وی در این زمینه افزود:« موضوع به عقب نشینی جنگنده ها و هلی کوپترها مربوط است» او درباره شمار جنگنده های که به روسیه باز می گردند یا در سوریه باقی می مانند، سخنی نگفت.

ولادیمیر پوتین، روز دوشنبه گذشته در تصمیمی ناگهانی با اعلام اینکه ماموریت نیروهای کشورش در سوریه « در کل به پایان رسیده» دستور عقب نشینی نیروهای کشورش را داد.

نیروهای روسیه از 30 سپتامبر سال گذشته، با بمباران مواضع مخالفان اسد، حمایت نظامی خود از رژیم سوریه را عملا آغاز کرد.

دیپلمات های غربی پیش بینی می کنند که هدف رئيس جمهور روسیه، فشار بر اسد برای پذیرش راه حل های سیاسی جهت پایان دادن به پنج سال جنگ در سوریه است.

کاخ سفید با استقبال از اعلام عقب نشینی نیروهای روسیه از سوریه، گفته که جان کری وزیر خارجه آمریکا برای دیدار با سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه هفته آینده راهی مسکو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ظرف دو روز گذشته، 15 جنگنده روسیه از جمله سوخوی-24 و سوخوي-25 و سوخوی-30 و سوخوی-34، سوریه را به سمت روسیه ترک کرده اند.