.
.
.

شکست محاصره «تعز» توسط مقاومت مردمی یمن وکشته شدن 37 حوثی‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن، شامگاه جمعه - شنبه 11 مارس به پیروزی بزرگی در استان جنوب و غرب تعز دست یافتند.

منابع نظامی می گویند نیروهای مشترک ارتش و مقاومت مردمی با حمله گسترده‌ای توانستند شهر «تعز» را از محاصره شبه نظامیان کودتاچی حوثی و صالح خارج کنند.

تعز حدود 10 ماه است که از سمت غرب و جنوب در محاصره حوثی‌ها بود. اما اینک با شکست محاصره دیگر در تیر رس حوثی‌های کودتاچی نیست.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از منابع نظامی یمنی حدود 37 تن از حوثی‌ها در این عملیات کشته و دهها تن دیگر نیز زخمی شدند.

مقاومت مردمی و ارتش ملی همچنین در این عملیات مشترک منطقه استراتیژیک « المسراخ» و «الاقروض» را از وجود شبه نظامیان حوثی پاکسازی کردند. آزاد سازی این دو منطقه باعث شکست کامل محاصره تعز و عقب نشینی شبه نظامیان حوثی و صالح از این استان شد.

به دنبال انتشار خبر پیروزی های متوالی مقاومت مردمی در مناطق مختلف یمن و نزدیک شدن نیروهای دولت مشروع یمن به صنعا شمار زیادی از قبایل بزرگ یمن با جدا شدن از حوثی ها و صالح اعلام کردند که آنها از حکومت مشروع عبدربه منصور هادی حمایت می کنند.

در همین حال مردم شهر «تعز» که حدود 10 ماه زیر آتش خمپاره و توپخانه حوثی ها به سر می بردند با شکست محاصره شهرشان به خیابان‌ها ریخته و پیروزی بزرگ مقاومت مردمی علیه شبه نظامیان قانون شکن حوث و صالح دیکتاتور مخلوع یمن را جشن گرفتند.