.
.
.

یمن علیه دخالت‌های ایران به شورای امنیت شکایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالملک المخلافی نائب رئيس شورای وزیران و وزیر خارجه یمن، اظهار داشت که گفت‌وگوهای سیاسی که از سوی یمن و نیروهای ائتلاف حمایت می‌شود، جهت اجرای قطعنامه 2216، است. او گفت:«: این تنها راه گفت‌وگوی سیاسی با دولت قانونی است که از سوی ائتلاف حمایت می‌شود.»

المخلافی افزود:« از دوستان یمنی خواستیم که برای پایبندی به شرایط صلح، فشارهایی وارد شود، ما در این زمینه موضع خود را تغییر نمی‌دهیم و منتظر مرحله سوم گفت‌وگوها در 14 جولای خواهیم ماند.

او گزارش‌های مربوط به گفت‌وگوهای مستقیم با نیروهای کودتاچی در کشورش را رد کرد و تاکید نمود که تنها با حضور سازمان ملل به صورت مسقیم مذاکره خواهیم کرد.

المخلافی تاکید کرد که قطعنامه 2216 بر لزوم پایبندی همه کشورها از جمله ایران به عدم همکاری با کودتاچیان تاکید می‌کند.

وزیر خارجه یمن، دخالت‌های ایران در یمن را محکوم کرد. او گفت که کشورش تصمیم دارد دخالت‌های ایران و مخالفت این کشور با قطعنامه 2216 را به شورای امنیت بکشاند. المخلافی افزود: ایران در امور یمن دخالت می‌کند که در نتیجه آن روابط خود را با این کشور قطع کردیم.»

از سوی دیگر، ناصر جوده وزیر خارجه اردن، اظهارات اخیر مقامات ایرانی درباره ارسال مشاوران نظامی به یمن را محکوم کرد. او افزود:«موضوع دخالت‌های ایران را در نشست وزیران خارجه بررسی کردیم. ما بخشی از ائتلاف عربی حمایت کننده از یمن هستیم. موضع ما در قبال بازگشت مشروعیت به یمن روشن است.