.
.
.

عسیری: خط قرمز ما امنیت سعودی و خلیج است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرلشگر احمد عسیری، مشاور وزیر دفاع سعودی، گفت که امنیت پادشاهی سعودی و خلیج خط قرمز این کشور است و خاطرنشان کرد که رزمایش "رعد شمال" با هدف مبادله تجربه های نظامی کشورهای شرکت کننده دنبال می شود.

عسیری افزود که رزمایش رعد شمال شامل تمرینهای جنگ چریکی است، و ایران در کار استفاده از شبه نظامیان برای مداخله در امور کشورهای دیگر می باشد و از حزب الله در لبنان و حوثی ها در یمن استفاده می کند.

عسیری در یک نشست خبری در حفر الباطن، محل برگزاری رزمایش رعد شمال، گفت 20 کشور شرکت کننده در این رزمایش تمرینهای مشترک را انجام می دهند تا در صورت نیاز بتوانند در یک فرایند منظم وارد عملیات شوند. او گفت که این رزمایش در روز پنجشنبه آینده پایان می یابد.

او افزود که تشکیل یک ائتلاف عربی برای مبارزه با تروریسم در جریان است، و تاکید کرد که ائتلافها یک روند تکمیلی بین کشورهای منطقه است که هم اکنون با بی ثباتی روبرو هستند و نیاز به آمادگی نظامی دارند.

عسیری گفت که در اثر رزمایش رعد شمال، کشورهای شرکت کننده دکترین اتحاد نظامی را تجربه کردند. او گفت که در این رزمایش، که بزرگترین در منطقه بوده، 350 هزار نیرو با آخرین تجهییزات نظامی شرکت داشتند.

تمرکز اصلی در رزمایش رعد شمال، چگونگی برخورد با نیروهای نامنظم و شبه نظامی و گروه های تروریستی بوده است. این بزرگترین رزمایش مشترک در منطقه از حیث کیفیت و آمادگی نیروها و جنگ افزارهای مشترک می باشد.