.
.
.

گفتگوی ژنرال علی محسن الاحمر با شیوخ قبائل برای آزادسازی صنعا از حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در چارچوب تلاش ها و تحرک دیپلماتیک و همچنین آماده سازی نیروهای مقاومت مردمی اطراف پایتخت با هدف آزادسازی صنعا از شبه نظامیان حوثی، ژنرال علی محسن الاحمر، جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح و برجسته ترین شخصیت ارتش یمن که خود از قبایل بزرگ الاحمر است، با شیوخ این قبیله و رهبران مقاومت مردمی ملاقات وگفتگو کرد.

ژنرال علی محسن الاحمر یکی از ژنرال‌های میهن پرست یمن است که در اعتراضات سال 2011 به معترضین علیه علی عبدالله صالح پیوست. این ژنرال کارکشته و محبوب یمنی اخیرا به عبدربه منصور هادی پیوست و برای پست معاونت فرماندهی کل قوا در یمن تعیین شد.

الاحمر اکنون برای ایجاد زمینه مناسب برای بازپس گیری پایتخت از حوثی‌ها با شیوخ قبایل بزرگ الاحمر از جمله شیخ منصور الحنق و دیگر شیوخ این قبیله گفتگو می کند.

گفتنی است قبیله الاحمر یکی از بزرگترین قبایل یمن است. علی عبدالله صالح دیکتاتور سابق یمن نیز از همین قبیله است.

این در حالی است که جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی مواضع حوثی ها و صالح را در منطقه «نهم» در شرق صنعا، مورد هدف قرار دادند.

از سوی دیگر اسماعیل اولد شیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در ملاقات با ژنرال علی محسن الاحمر تحولات یمن را در سطوح سیاسی، میدانی از جمله نقض مکرر حقوق بشر توسط شبه نظامیان حوثی گفتگو کردند

الاحمر از فرستاده ویژه سازمان ملل خواست تا نقض مکرر حقوق بش از سوی گروه شبه نظامی حوثی را به اطلاع سازمان ملل برساند.

جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح یمن از سازمان ملل و جامعه بین المللی خواست تا به حوثی فشار بیاورند.