.
.
.

نمایشگاه "سیستمهای بدون سرنشین" در ابوظبی افتتاح شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با ادامه درگیریها در منطقه خاورمیانه، از سوریه تا یمن، تقاضا برای سیستمهای بدون سرنشین در حال افزایش است، و به همین منظور روز یکشنبه 6 مارس نمایشگاهی از این سیستمها در شهر ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی افتتاح شده است.

به گزارش روزنامه اماراتی "دنشنال"، در حاشیه این نمایشگاه کنفرانسی نیز برای پرداختن به موضوع هایی همچون چالشها، فرصتها در ارتباط با این فن آوری در جریان است.

سرلشگر خلبان ابراهیم ناصر العلوی، فرمانده نیروی هوایی امارات در حاشیه این نمایشگاه گفت سیستمهای بدون سرنشین به نیروهای مسلح امکان هشیاری و انعطاف در شرایط و چالشهای امنیتی منطقه را می دهد.

او افزود: "ما نیروهای مسلح خود را برای پاسخگویی به طیف گسترده ای از عملیات نظامی آماده می کنیم. اهمیت سیستمهای بدون سرنشین در این زمینه بسیار زیاد است."

در نمایشگاه ابوظبی شرکتهای بین المللی بسیاری حضور دارند که از آن جمله می توان به شرکتهای "ری-تون"، "این سیتو"، و "لاکهید مارتین" اشاره کرد.

مارک بامن، مدیر برنامه ریزی شرکت "این سیتو"، که تماما متعلق به شرکت هواپیمایی بوئینگ است، گفت: "سیستمهای بدون سرنشین برای عملیات اطلاعاتی، بازرسی و اکتشافی بسیار کاربرد دارند."

او افزود: "بغیر از مسائل دفاعی، این سیستمها می توانند در زمینه نفت و گاز، راه آهن و جاده سازی هم مورد استفاده قرار بگیرند."

مدیران این نمایشگاه روز یکشنبه اعلام کردند که در نخستین روز برگزاری این نمایشگاه بیش از 767 میلیون دلار قرارداد فروش امضا شده است.