.
.
.

جنایت‌های حوثی‌ها..هزاران مین در مناطق مسکونی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش دیدبان حقوق بشر یمن حکایت از کار گذاشتن هزاران مین توسط شبه نظامیان حوثی در شهرها، جاده ها و مناطق روستایی دارد. این سازمان حقوق بشری این عملیات را به لیست جنایت های جنگی حوثی ها افزوده است.

بنابر گزارشها، شبه نظامیان حوثی هزاران مین و وسایل انفجاری دیگر در مناطق آزاد شده کار گذاشته اند.

ائتلاف یمنی در گزارش خود به دیدبان حقوق بشر خبر از صدها تلفات غیرنظامیان در اثر این مین های کارگذاشته شده از سوی شبه نظامیان حوثی داده است.

حوثی ها در استانهای عدن، ابین، لحج و مارب هزاران مین ضد نفر و دیگر وسایل انفجاری را در مناطق مسکونی و حتی خانه ها و مناطق روستایی کار گذاشته اند که تلفات زیادی از مردم غیرنظامی می گیرد.

ارتش ملی با همکاری ائتلاف تا کنون موفق به خنثی کردن 5 هزار مین در 5 استان شده است. حوادث ناشی از مین در استانهای تعز، البیضا، مارب و شبوه نیز گزارش شده است. در تمام مناطقی که حوثی ها ترک کرده اند انبارهای مین زیادی کشف شده است.

نبود نقشه مین

به دلیل نبودن نقشه مین های کار گذاشته شده، تلفات بین پرسنل مین یاب نیز زیاد شده است.

دیدبان حقوق بشر گزارش داد که مین های کار گذاشته شده باعث قطع عضو غیرنظامیان شده و از حوثی ها خواسته تا از بکار گرفتن این مین ها خودداری کنند.

سازمانهای منطقه ای و بین المللی نیز از حوثی ها خواسته اند تا با تهیه نقشه مین های کار گذاری شده امکان خنثی کردن آنها را فراهم کنند.