.
.
.

کنفرانس اپوزیسیون ایران با نمایندگان پارلمان اروپا در باره انتخابات خبرگان و مجلس

مریم رجوی:همه باندهای رژیم در سركوب و تروریسم وچپاول مشتركند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا كه دربرگیرنده بیش از 200 تن ازاعضای پارلمان اروپا را كه تشكیل میدهند روز چهارشنبه 02 مارس یك كفرانس در مقر پارلمان اروپا در بروكسل برگزار نمود. موضوع این كنفرانس بحث در مورد ایران و سیاستهای داخلی وخارجی ایران بود. در این سمینار كه با شركت دهها تن از نمایندگان پارلمان اروپا از فراكسیونهای مختلف برگزار گردید و خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت میهمان افتخاری آن بود، بحث در مورد آخرین تحولات مربوط به حقوق بشر و وضعیت اجتماعی و اقتصادی و جناح بندیهای داخلی در ایران و نیز دخالتهای رژیم ایران در سوریه و در سایر كشورهای دیگر منطقه انجام شد.

این سمینار هم چنین آخرین اطلاعات و برآوردهای مربوط به نتایج انتخابات مجلس شورا و مجلس خبرگان را كه در 26 فوریه در ایران برگزار شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

علاوه بر نمایندگان پارلمان اروپا و اعضای گروه دوستان ایران آزاد و رئیس ان ژار دبره، در این سمینار هم چنین آقایان الخو ویدال كوادراس معاون سابق رئیس پارلمان اروپا و پاتریك كندی از ایالات متحده آمریكا و عبدالاحد اسطیفو عضو هیئت سیاسی ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه شركت داشتند.

سخنرانان ضمن حمایت از مقاومت ایران تاكید كردند كه در رژیم «دیكتاتوری دینی» حاكم بر ایران انتخابات معنایی ندارد و غرب نباید فریب این نمایشهای تكراری را بخورد چرا كه میانه رو در این رژیم وجود ندارد و هرچه هست سركوب است و تبعیض دینی و قومی و جنگ افروزی در این منطقه و در جهان.


خانم رجوی یکی از رهبران مجاهدین خلق و عضو شورای ملی مقاومت ایران، با تاکید بر نمایشی بودن انتخابات در ایران گفت:« این انتخابات که بدون حضور اپوزیسیون برگزار شد در واقع رقابت میان مسئولان کنونی شکنجه و اعدام و مسئولان سابق شکنجه و اعدام بود. نتایج انتخابات چیزی را در زندگی سیاسی و اقتصادی مردم ایران عوض نمی‌كند. این رژیم راهی به سوی اعتدال و گشایش ندارد. همة باندهای آن در سركوب و صدور تروریسم و غارتگری مشترك هستند. رفسنجانی رئیس جمهور سابق رژیم و اعضای دولتش به خاطر جنایات تروریستی در خارج از ایران هنوز از طرف قضاییه آلمان و سوییس و آرژانتین تحت تعقیب هستند. بیلان دو سال و نیم ریاست جمهوری روحانی 2300 اعدام و شدت بخشیدن به كشتار مردم سوریه است. خامنه ای نیز با اتکای سپاه پاسداران دست از قدرت برنمی‌دارد و هر گونه تغییر در این رژیم کلیت آن را بیشتر دچار تزلزل و فلج شدگی می کند و در نهایت راه به سرنگونی رژیم می برد».

مریم رجوی با انتقاد شدید از موضع اتحادیه اروپا نسبت به نقض حقوق بشر در ایران، چشم پوشی غرب بر مشارکت رژیم ایران در قتل عام مردم سوریه را تقبیح کرد.

عضو برجسته مجاهدین خلق هشدار داد:« فقدان یک سیاست قاطع نسبت به نقض حقوق بشر در ایران آخوندها را به ازسرگیری برنامه بمب‌سازی اتمی و تشدید جنگ‌افروزی‌های خارجی و به خصوص كشتار مردم سوریه ترغیب می کند. رژیم ایران با پولهایی كه غرب در اثر رفع تحریم در اختیارش گذاشته، از متحدانش برای رژیم اسد سلاحهای پیشرفته می خرد و با كشتار مردم سوریه با همین سلاحها موج پناهندگان را روانه همان كشورهای غربی می كند. تراژدی سوریه و بحران عراق و بی‌ثباتی خاورمیانه هنگامی راه‌حل پیدا می‌کند که قبل از هرچیز سپاه پاسداران از این کشورها اخراج شود. خطرناك ترین چیز دخالت دادن رژیم ایران در مساًله سوریه است».

عبدالاحد اسطیفو نماینده ائتلاف ملی نیروهای انقلاب واپوزیسیون سوریه بر نقش جنایتكارانه رژیم اران در كشتار بیسابقه مردم سوریه تاكید نمود و خواستار محكومت بین المللی آن و اقدام فوری علیه حضور نیروهای سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آن در سوریه شد و گفت : «اگر رژیم ایران و نیروهای سپاه از بشار اسد حمایت نمی كردند تا بحال بشار اسد سالها سرنگون شده بود».