.
.
.

روسیه توافق آتش‌بس با جیش‌الاسلام را اعلام کرد.. جیش‌الاسلام: دروغ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که با گروه جیش‌الاسلام، به توافق آتش‌بس دست یافته است؛ گروهی از مخالفان اسد که مسکو همواره آن را «تروریستی» توصیف کرده است.

این در حالی است که جیش‌الاسل در بیانیه‌ای، دست‌یابی به توافق اعلام شده از سوی مسکو را تکذیب کرد.

خبرگزاری روسیه به نقل از وزارت دفاع این کشور روز جمعه ۴ مارس گزارش داد که ترکیه، واحدهای حمایت از خلق کُرد را که علیه گروه النصره در سوریه هستند، هدف حملات توپخانه‌ای قرار داد. این گزارش مدعی شد که روزانه، خودروهای حامل اسلحه برای اپوزیسیون مسلح سوریه، از ترکیه وارد سوریه می‌شود.

وزارت دفاع روسیه ادامه داد که ۴۲ مورد نقض آتش‌بس از سوی مخالفان را در دو روز گذشته ثبت کرده است.

از سویی اپوزیسیون سوریه، نیروهای دولتی را به ادامه نقض آتش‌بس متهم کرد. جیش‌الاسلام هم تاکید کرد جنگ در سوریه متوقف نشده است.

جیش الاسلام در بیانیه‌ای که منتشر کرده، تاکید کرده است: «جنگ ما با گروهک‌های اسد متوقف نشده است، چه در غوطه، چه حمص و چه حلب. برای ما جنگ به صورت عملی بر روی زمین در سایه این نقض‌ها متوقف نشده است. اما اگر آتش‌بس پا برجا شود، فرصتی برای بازسازی جامعه و انسان که ماشین جنگ آن‌ها را ویران کرده، خواهد بود».

از سویی استفان دی‌مستورا نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه اعلام کرد که آتش‌بس در سوریه به صورت کلی پاربجا مانده اما ناپایدار است. او افزود که استان‌های حمص، حماه، لاذقیه و دمشق شاهد خشونت‌هایی بودند.