.
.
.

تجهیز مقاومت مردمی یمن در الحدیده به اسلحه پیشرفته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی روز جمعه 4 مارس اعلام کردند که در چارچوب آماده کردن نیروهای مقاومت مردمی برای آزادسازی کامل الحدیده از شبه نظامیان شورشی حوثی تجهیزات پیشرفته ای در اختیار نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن در جبهه «حرض- میدی» قرار گرفت.

به گزارش العربیه به نقل از این منابع ، ارتش ملی و مقاومت مردمی به دستگاه مین یاب وخنثی کننده مین‌های حساس و پیچیده، تانک وتوپ مجهز شدند. پیشتر اغلب نیروهای مقاومت مردمی تنها به اسلحه سبک مانند کلاشینکف و تیربار مجهز بودند.

کارشناسان نظامی می گویند با تجهیز نیروهای مقاومت مردمی عملیات پاکسازی بخش‌های میدی و حرض از دست شبه نظامیان و پیشرفت به سمت حدیده آسانتر خواهد شد.

تقویت نیروهای مقاومت و تجهیز آن با اسلحه پیشرفته انگیزه قوی تری برای پیشروی به سمت جنوب استان حدیده وپاکسازی مناطق حرض و میدی از عناصر شبه نظامیان حوثی و صالح ایجاد خواهد کرد.

روز پنجشنبه عبدربه منصور هادی در یک مصاحبه ای گفت 85 درصد از خاک یمن از دست کودتاچیان حوثی و صالح پاکسازی شد.

این در حالی است که طی 24 ساعت گذشته جبهه «الجوف» شاهد درگیری سنگین میان نیروهای مقاومت و شبه نظامیان حوثی بود.

همزمان با ادامه درگیریها در جبهه «الغیل» واقع در جنوب غربی استان اجوف، جنگنده های ائتلاف عربی مواضع شبه نظامیان حوثی را به شدت بمباران کردند.

جنگنده های ائتلاف همچنین مواضع شبه نظامیان حوثی را در منطقه «حریب» واقع در جنوب شرقی مارب و الذباب در منطقه ساحلی شمال باب المندب نیز بمباران کردند.

طبق این گزارش این بمباران ها خسرات سنگینی به حوثی ها وارد کرد.