.
.
.

سوریه.. بمباران داعش توسط ائتلاف؛ درگیری شدید با کُردها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که ائتلاف بین‌المللی به رهبر ایالات متحده آمریکا، امروز شنبه، به منظور دفع هجوم داعش علیه شهرک تل ابیض در مرز سوریه و ترکیه، 10 حمله هوایی علیه مواضع این گروه انجام داد.

دیده بان حقوق بشر سوریه افزود:« دست کم 45 نفر از عناصر داعش و 20 تن از یگان‌های حمایت خلق کرد سوریه در این درگیری که هنوز ادامه دارد، کشته شده اند.»

ریدور خلیل سخنگوی یگان‌های حمایت خلق کرد سوریه و منابع ترک گفته‌اند که جنگجویان داعش، امروز شنبه شهرک تل ابیض را که در دست جنگجویان کرد است، مورد حمله قرار دادند.

خلیل افزود:« واحدهای ما و نیروهای آسایش (امنیتی)، توانستند این حمله را دفع کنند و مهاجمان را در مناطق محدودی محاصره و نابود کنند.»

یگان‌های حمایت خلق کرد سوریه سال گذشته، تل ابیض را با حمایت حملات هوایی ائتلاف به رهبری ایالات متحده، در پی نبردی از کنترل گروه داعش خارج کردند.

منابع امنیتی ترکیه، گفته‌اند که حملات در ساعات اولیه امروز شنبه صورت گرفت و صدای انفجارهای متعدد در شهرک اقجه قلعه برای ساعات‌ها شنیده می‌شد.

این منابع و شاهدان عینی افزودند که که جنگنده‌هایی که گمان می‌رود وابسته به ائتلاف به رهبری آمریکا باشند، مواضع افراط‌گرایان را بمباران کردند. ارتش ترکیه نیز گشت‌های خود را در مناطق مرزی افزایش داده است.