.
.
.

ایران...نتایج انتخابات خبرگان تا پایان امروز شنبه اعلام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع رسانه‌ای ایران روز شنبه 27 فوریه 2016 خبر دادند که نتایج انتخابات مجلس خبرگان تا پایان امروز اعلام می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات ایران ظهر امروز شنبه گفت که تا این لحظه نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 28 حوزه مشخص شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد حسین مقیمی در ستاد انتخابات در تهران گفت:« تاکنون نماینده 21 حوزه مشخص شده و هفت حوزه هم به دور دوم کشیده شده است».

وی افزود: «شمارش آرا از شب گذشته پس از پایان ساعت رای گیری آغاز شد اما چون دو انتخابات برگزار شد شمارش آرا کمی بیشتر طول کشیده است».

مقیمی در باره اینکه چرا تاکنون نتایج انتخابات خبرگان اعلام نشده است، اظهار داشت:«در شهرهای کوچک نتایج انتخابات خبرگان مشخص شده است اما این نتایج باید در استان سرجمع شود زیرا آرای خبرگان به صورت استانی اعلام خواهد شد».

رئیس ستاد انتخابات در ایران ابراز امیدواری کرد که تا پایان امروز نتایج خبرگان را اعلام خواهد شد.

مقیمی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات در تهران هم گفت:‌ »در تهران سی نامزد انتخابات مجلس، 16 نامزد انتخابات خبرگان و 4 نامزد اقلیت دینی باید انتخاب شوند که شمارش این‌ها زمانبر است. ما امیدواریم ظرف سه روز بتوانیم نتایج تهران را اعلام کنیم.»

وی هم‌چنین درباره اینکه آیا انتخابات در کلان شهرها هم به دور دوم کشیده شده است یا خیر اظهار کرد:« ما در حال کنترل نهایی نتایج هستیم تا خدای نکرده رایی جابه جا نشود و مشکلی پیش نیاید. حتما باید نتایج انتخابات به تائید هیأت اجرایی ، نظارت و در نهایت شورای نگهبان برسد».

رئیس ستاد انتخابات همچنین افزود:«کنترل دقیق اجرای انتخابات ممکن است زمان اعلام نتایج را طولانی تر کند اما کیفیت آن را افزایش می‌دهد».

مقیمی درباره زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات یادآور شد:« از زمان برگزاری مرحله اول انتخابات سی روز وزارت کشور مهلت دارد تا با پیشنهاد زمان به شورای نگهبان در مورد زمان برگزاری انتخابات با شورای نگهبان به توافق برسد که به احتمال زیاد هفته اول اردیبهشت خواهد بود».