فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن.. ارتش کنترل پادگان "فرضه نهم" در نزدیکی صنعا را بدست گرفت

  کشته شدن 79 شورشی از جمله 3 رهبر حوثی

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  در یک تحول مهم ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی یمن کنترل خود بر پادگان استراتژیک فرضه نهم در شمال شرقی صنعا را تحکیم کردند و عکسهای اختصاصی از شکست شبه نظامیان را در اختیار العربیه قرار دادند.

  در اقدامی دیگر، منابع امنیتی در یمن روز سه شنبه، از کشته شدن 79 نفر از عناصر شبه نظامیان کودتاچی از جمله سه تن از رهبران بارز حوثی ها، در نتیجه حملات هوایی و درگیری های شدید در چند استان این کشور، خبر دادند.

  در استان الضالع، منابع محلی گفته اند که مقاومت مردمی، در دو منطقه دمت و مریس، بیش از 30 نفر از شبه نظامیان را کشته و دهها نفر را زخمی کردند. این منابع افزودند که اجساد شبه نظامیان هنوز در مناطق درگیری باقی مانده است. در مقابل سه تن از قهرمانان مقاومت ملی و ارتش یمن، جان خود را در این درگیری ها از دست دادند.

  در استان مارب در شرق صنعا نیز، ارتش ملی و مقاومت مردمی مواضع کوهستانی در منطقه صرواح را باز پس گرفتند. در این عملیات، جنگنده های ائتلاف عربی، بمباران های گسترده ای علیه مواضع شبه نظامیان انجام دادند.

  در استان إب در مرکز یمن نیز، پس از حمله نیروهای کودتاچی حوثی علیه منزل عبدالله العزی المسلمی رهبر قبایلی در یمن، درگیری های شدیدی میان نیروهای مقاومت مردمی از یک سو و شبه نظامیان کودتاچی حوثی و نیروهای صالح از سوی دیگر آغاز شد.

  منابع گفته اند که در این درگیری ها 10 نفر از شبه نظامیان کشته و تعدادی زخمی شدند.

  در استان البیضاء، منابع یمنی از کشته شدن سرتیب ناجی السریحی، وابسته به نیروهای علی عبدالله صالح خبر دادند. هویت این فرد، از طریق مدارکی که به همراه وی بود، شناسایی شد.

  در استان تعز (جنوب غرب یمن) درگیری های شدیدی میان ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی با شبه نظامیان حوثی و صالح در گرفت. به گفته منابع یمنی، این درگیری ها و بمباران جنگنده های ائتلاف، به کشته شدن 19 نفر از عناصر کودتاچیان انجامید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران