فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کوبلر به العربیه: در مورد لیبی باید صبر استراتژیک داشت

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  مارتین کوبلر، نماینده سازمان ملل مربوط به لیبی از کشورهای جهان خواست تا در مورد روند سیاسی در لیبی صبر استراتژیک داشته باشند.

  کوبلر در گفتگو با تلویزیون العربیه گفت: "روند سیاسی در لیبی کند است، و گروه داعش در این کشور نفوذ کرده و معلوم شده است که 80 درصد جنگجویان داعش در لیبی خارجی هستند."

  کوبلر بعد از دیدار با فدریکو موگرینی و اعضای کمیته سیاست خارجی و امنیت مجلس نمایندگان اروپا این موضوع را اعلام کرد.

  در پاسخ به پرسش العربیه که معنی "صبر استراتژیک" چیست، کوبلر گفت: "هم صبر هست و هم کلافگی. بعضی نسبت به کند بودن روند سیاسی در لیبی بی تحمل شده اند. من از همه می خواهم که صبر استراتژیک داشته باشند. این دولت باید هشیار باشد و لازم است که به آن وقت داده شود."

  او گفت که برای شکست داعش، ارتش و ساختار امنیتی لیبی باید بازسازی شود. 80 درصد نیروهای داعش خارجی هستند و آنها برای تشکیل دولت جدید صبر نخواهند کرد و سرزمین لیبی را اشغال می کنند. به همین دلیل در کنار گفتگوهای سیاسی که به کندی پیش می رود، عملیات نظامی برای شکست داعش در جریان است.

  کوبلر گفت که تغییراتی در صحنه میدانی در لیبی و به ویژه در شهر بنغازی اتفاق افتاده که باعث خوشحالی است. او گفت بازسازی شهر بنغازی باید آغاز شود، و اروپایی ها باید کمکهای مالی برای بازسازی را تامین کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران