.
.
.

یمن ...پیشروی ارتش ونیروهای مقاومت مردمی در تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمنی روز سه شنبه 23 فوریه 2016 از پیشروی نیروهای مشترک ارتش و مقاومت مردمی در چند جبهه در تعز خبر دادند.
این در حالی است که درگیری های شدید در جبهه‌ استان جوف به ویژه در مناطق الغیل و الخب و الشغف همچنان ادامه دارد.

به گزارش العربیه به نقل از منابع یمنی جنگنده‌های ائتلاف عربی بامداد امروز سه شنبه مواضع حوثی‌ها را در منطقه «سدبا» واقع در شمال شهر الحزم به شدت بمباران کردند.

طبق این گزارش در بمباران مواضع حوثی‌ها ، تجهیزات نظامی زیادی به طور کامل منهدم شدند.

منابع مظلع در داخل پایتخت گزارش دادند که با تنگ تر شدن حلقه محاصر صنعا از ناحیه جنوب و شرق و رسیدن نیروهای مقاومت مردمی به حومه صنعا،رهبران کودتا با تماس با برخی از بزرگان عشایر اطراف صنعا از آنها خواستند، از نیروهای نظامی مقاومت و ارتش ملی یمن حمایت نکنند.

گفتنی است که شبه نظامیان حوثی هیچ پایگاهی در میان قبایل ساکن در مناطق اطراف صنعا ندارند به همین دلیل از ائتلاف این قبایل با دولت قانونی یمن می ترسند.
منابه مطلع در صنعا گزارش دادند که علی عبدالله صالح رئیس حزب کنگره ملی یکی از اعضای گنگره را برای گفتگو با قبایل بنی حشیش و بنی الحارث فرستاده تا آنها را متقاعد کند به نیروهای عبدربه منصور هادی ملحق نشوند و از وی حمایت کنند.

این در حالی است که در منطقه نقیل بن غیلان جبهه «نهم» نیروهای مقاومت و ارتش یمن مواضع حوثی ها را مورد حمله قرار داده و تعدادی از شبه نظامیان حوثی را به قتل رساندند.

طبق این گزارش یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ها به نام علی هادی رعدان و سه تن از همراهانش طی این درگیری‌ها کشته شدند.
در جبهه مسراخ نیز بیش از 12 تن از حوثی ها کشته شدند.

حوثی‌ها نیز مانند همیشه در تلافی خسارت های سنگین خود در جبهه های نبرد، مناطق مسکونی شهرهای تحت کنترل دولت قانونی یمن از جمله تعز را با توپخانه هدف قرار دادند.