هشدار پادشاهی سعودی نسبت به سفر شهروندان خود به لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پادشاهی سعودی سه‌شنبه۲۳ فوریه به شهروندان خود نسبت به سفر به لبنان هشدار داد و از آن‌هایی که در این کشور حضور دارند خواست هرچه سریعتر لبنان را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) به نقل از یک منبع مسئول در وزارت امور خارجه، این وزارتخانه از همه شهروندان سعودی خواست برای حفظ سلامت خود به لبنان سفر نکنند.

بنا بر این گزارش، پادشاهی عربی سعودی همچنین از همه شهروندان مقیم یا مسافر به لبنان خواست هرچه سریعتر این کشور را ترک کنند و جز برای مسائل بسیار ضروری، آن‌جا نمانند.

وزارت امور خارجه سعودی همچنین از شهروندان حاضر در لبنان خواست تا نهایت احتیاط را به خرج داده و برای دریافت تسهیلات و حمایت لازم، با سفارت پادشاهی سعودی در بیروت تماس بگیرند.

سعودی تا کنون چند بار نسبت به سفر شهروندان خود هشدار داده بود. این هشدار اما هنگامی صادر می‌شود که روابط میان ریاض و بیروت، در وضعیت حساسی قرار دارد. پادشاهی عربی سعودی هفته پیش تصمیم گرفت کمک ۴ میلیار دلاری خود به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان را متوقف کند.

یک منبع مسئول سعودی، جمعه ۱۹ فوریه تصریح کرد که سعودی ، «به دلیل مواضع لبنان که با روابط میان دو کشور هماهنگ نیست» کمک‌های تسلیحاتی خود را به ارتش و نیروهای امنیت داخلی این کشور، متوقف می‌کند.

این منبع مسئول افزود: «در سایه این واقعیت‌ها، پادشاهی عربی سعودی اقدام به بازنگری کامل در روابط با جمهوری لبنان برپایه وضع موجود و با هدف حمایت از منافع خود کرد و در این زمینه، این تصمیم‌ها اتخاذ شد».

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم