.
.
.

سفیر سعودی در بیروت: هشدار و هشیاری..و نه ممنوعیت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی عواض العسیری، سفیر پادشاهی سعودی در بیروت روز سه شنبه 23 فوریه در گفتگو با تلویزیون العربیه گفت که اطلاعیه وزارت امور خارجه سعودی به معنی هشدار و هشیاری شهروندان در سفر به لبنان بوده، و به معنی ممنوعیت سفر به این کشور نیست.

در همین حال العسیری ضمن دیدار با هیئت‌ها از جمله نمایندگان جریان المستقبل، از مواضع برادرانه لبنانی ها قدردانی کرد و گفت:«ما مشتاقانه منتظر تحقق امنیت و ثبات برای لبنان و پر کردن خلاء ریاست جمهوری آن بوسیله کسی که مستحق و شایسته آن پست باشد هستیم».

هدف این هیئت ها از مراجعه به سفارت سعودی اعلام همبستگی و حمایت از پادشاهی سعودی در برابر حزب الله و ایران است.

اغلب مراجعه کنندگان از طیف های مختلف سیاسی ضمن تاکید بر هویت عربی ملت لبنان ، اعلام کردند، در برابر هر توطئه ای یا روندی فرقه ای یا دینی که بخواهد لبنان را از پیکره ملت عرب جدا سازد و سرنوشتش را به رژیم ایران ییوند دهد، ایستادگی خواهند کرد.

وی افزود:« ما خواستار "تفکری عمیق" در باره زیانی که بر اثر وجود گروهی «موذی » به لبنان رسیده است، هستیم».

سفیر سعودی همچنین تاکید کرد:« هدف پادشاهی سعودی توانمند کردن دولت لبنان برای پیشرفت و ترقی و ثبات است ».

وی افزود:« لبنان قوی تر از آن است که کسی برای آن برنامه ای بچیند، لبنان قوی باقی خواهد ماند».

العسیری اظهار داشت:« این جنبش خود جوش و این هیئت ها که از دوروز گذشته تاکنون مرتب به سفارت سعودی مراجعه می کنند، نشان دهنده محبت لبنانی ها به سعودی است کما اینکه این واقعیت را ثابت می کند که لبنان را نمی توان از محیط عربی خود جدا کرد».

سفیر سعودی بدون اینکه نام حزب الله را ببرد گفت:«آنها که تلاش دارند لبنان را از سعودی جدا کنند هویت لبنان را نمایندگی نمی کنند».

العسیری در باره بیانیه ای که روز دوشنبه دولت لبنان صادر کرد، گفت:«بیانیه دولت لبنان خوب بود اما به اندازه کافی روشن نبود».

وی تاکید کرد:«موضع رسمی سعودی را رهبران این کشور اعلام خواهند کرد».