فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش ملی یمن دروازه جنوبی دریای سرخ را از دست حوثی ها خارج کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربلی به رهبری سعودی منطقه ذباب دروازه جنوبی دریای سرخ را از دست حوثی ها خارج کردند.

  این منطقه که از توابع شهر ساحلی المخا در استان تعز و در جنوب صنعا واقع شده است پس از یک هفته درگیری با حوثی ها و صالح توسط نیروهای ارتش ملی یمن و مقاومت بازپس گرفته شد.

  نیروهای مقاومت مردمی با بازپسگیری منطقه استراتژیک ذباب به منطقه منصوره و پایگاه مهم العمری که هنهوز در تصرف حوثی ها و نیروهای صالح است نزدیک شده و با هچوم گسترده در حال محاصره آن هستند.

  نیروهای مقاومت مردمی با پشتیبانی هلیکوپترهای آپاچی تمامناطق ذباب را از وجود کودتگران حوثی پاکسازی کردند.

  ارتش یمن و مقاومت مردمی همچنین منطقه «حیفان» در جنوب تعز را پس از چند ساعت درگیری به کنترل کامل خود در آوردند.

  حوثی پس از عقب نشینی و شکست در برابر مقاومت مردمی یمن مناطق مسکونی ثعبات، الجحمليه، الكمب و کوی الدعوه در شرق تعز را هدف آتش توپخانه خود قرار دادند.

  شبه نظامیان کودتاتچی در منطقه مسراخ در جنوب شهر تعز که برای بازپسگیری مجدد آن از نیروهای مقاومت تلاش می کردند با تحمل تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی شدند.

  شبه نظامیان حوثی روز گذشته غیرنظامیانی که در کنار یکی از مراکز توزیع آب نوشیدنی در منطقه سنان جمع شده بودند با گلوله خمپاره هدف قرار دادند که طی آن چند زن و کودک کشته شدند.

  طبق این گزارش نیروهای مقاومت مردمی و ارتش اکنون خود را برای حمله به مناطق «حرض و میدی » آماده می کنند این دو منطقه در شمال غرب صنعا قرار دادرد. با هجوم به این مناطق صنعا از جنوب و شمال در محاصره نیروهای مقاومت و ارتش ملی یمن قرار می گیرد.

  این در حالی است که جنگنده های ائتلاف عربی مواضع حوثی ها را در پادگان العرقوب، در منطقه خولان واقع در جنوب شرقی پایتخت صنعا و پایگاه الدلیمی و الصمع را به شدت بمباران کردند.

  در استان تهامه نیز دهها تن از حوثی ها طی درگیری با مقاومت مردمی و ارتش کشته شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران