فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نشست مخالفان سوری در ریاض برای بررسی آتش بس احتمالی

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  هیئت عالی مذاکرات مخالفان سوری، امروز دوشنبه، نشست فوق العاده ای را برای بررسی آتش بس احتمالی و فراهم کردن ضمانت های لازم جهت موفقیت آن، در ریاض پایتخت سعودی، برگزار خواهد کرد.

  ریاض حجاب رئيس عالی مذاکرات مخالفان سوری اظهار داشت که با اعضای هیئت جهت بررسی مسئله آتش بس و گفت و گوها، نشستی را برگزار خواهد کرد. همچنین جلساتی دو جانبه میان هیئت و نمایندگانی از کشورهای غربی برگزار خواهد شد.

  مخالفان سوری پیشتر برای موفقیت آتش بس، خواستار توقف بمباران رژیم سوریه و همپیمانان آن شده بودند.

  هادی البحره رئيس سابق ائتلاف ملی سوریه در گفت و گو با العربیه، اظهار داشت که اجرای آتش بس، به پایبندی رژیم اسد و روسیه در توقف بمباران مشروط است. به گفته وی، مسکو باید بر ایران و شبه نظامیان وابسته به رژیم دمشق، جهت توقف حملات آنها، فشار وارد کند.

  از سوی دیگر، محمد علوش، نماینده گروه جیش الاسلام و عضو تیم مذاکره کننده، در گفت و گو با «الحدث» بیان داشت که آتش بس موقت است و برای آن برنامه ریزی نشده است.

  علوش گفت که گروه داعش پس از تهدید سعودی و ترکیه به دخالت نظامی، 25 روستا را به رژیم اسد تسلیم کرده است. علوش افزود که گزارش هایی وجود دارد مبنی بر آمادگی داعش برای تسلیم «الرقه» به رژیم سوریه و این نشان می هد میان این دو هماهنگی امنیتی وجود دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران