فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مخالفت مردم نینوی با مشارکت بسیج مردمی عراق درعملیات آزادسازی موصل

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در اولین واکنش اهالی نینوی به سخنان حیدر عبادی نخست وزیر عراق، مبنی بر مشارکت «بسیج» مردمی عراق (حشد الشعبی) در عملیات نظامی آزاد سازی موصل، شورای استان نینوا با ورود نیروهای حشد الشعبی که مورد حمایت ایران هستند به شدت مخالفت کرد.

  خلف الحدیدی، معاون رئیس ائتلاف «النهضه» در شورای استان نینوی گفت:« شورای نینوا با ورود شبه نظامیان «حشد الشعبی» به داخل نینوا به شدت مخالف است».

  وی افزود:«فرزندان عشایر سنی، ارتش عراق، پلیس، پیشمرگه های کردستان و نیروهای ائتلاف بین المللی نیرویی قادرند که موصل را از شبه نظامیان داعش آزاد کنند».

  معاون رئیس شورای استان تاکید کرد:«هر گونه اصرار بر مشارکت بسیج عراق در عملیات آزاد سازی نینوا، تلاشی برای کارشکنی در روند تجهیز تسلیحاتی فرزندان عشایر نینوا به شمار می رود».

  الحدیدی افزود:«قبل از این اغلب اعضای شورای استان با اکثریت آراء به عدم شرکت بسیج مردمی عراق (حشد شعبی) رأی داده بودند ».

  معاون رئیس شورای استان نینوی اظهار داشت:« تجربه تلخی که مردم از شبه نظامیان (حشد الشعبی) در عملیات آزاد سازی استان دیالی دارند باعث شد ه اکنون با ورود نیروهای بسیج مردمی عراق مخالفت کنند.

  گفتنی است که نیروهای موسوم به الحشد الشعبی در بازپسگیری مناطق رمادی از داعش دست به انتقام جویی از مردم سنی منطقه کرده و جنایت های مختلفی از قبیل کشتار کودکان و زنان و زنده زنده سوزان جوانان آن مناطق کردند به طوری که سازمان حقوق بشر آنان را به ارتکاب جنایت ضد بشری متهم کرد. حشد الشعبیب توسط عناصری از سپاه قدس آموزش می بیند این گروه دارای دیدگاهی فرقه گرانه و سنی ستیز هستند و از نظر عملکرد فرق زیادی با شبه نظامیان داعش ندارند.

  معاون رئیس شورای استان نینوا در پایان گفت:« مردم نینوا قادرند که مناطق خود را از داعش آزاد کنند و تجهیز تسلیحاتی فرزندان این منطقه بهترین راه حل برای آزادسازی موصل است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران