.
.
.

پوتین و اردوغان به افزایش تنش ادامه می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه از نیروهای کشورش خواست برای پاسخ به هر گونه تهدیدی، آماده باشند. او گفته که عملیات نظامی جنگجویان کشورش در سوریه مهارت های نظامی و آمادگی آنها را افزایش داده است.

از سوی دیگر، رجب طیب اردوغان رئيس جمهور ترکیه نیز، بر حق کشورش در دفاع از خود تاکید کرد و گفته که ترکیه از همه وسایل موجود جهت مبارزه با تهدیدهای تروریستی استفاده خواهد کرد.

اردوغان بیان داشت که ترکیه حق انجام همه عملیات ضروری را در چارچوب مبارزه با تهدیدهایی که در سوریه یا هر مکان دیگری با آن روبرو است، دارد.

اظهارات دو رهبر روسیه و ترکیه، در پی حمایت مسکو از رژیم بشار اسد و پشتیبانی آنکارا از مخالفان سوری، صورت می گیرد. روسیه روز جمعه گذشته به رغم انتقادهای بین المللی، بار دیگر بر حمایت نظامی و سیاسی خود از رژیم اسد تاکید کرده است.

وزارت دفاع روسیه، روز شنبه اعلام کرد که این کشور، جنگنده های بیشتری به پایگاه خود در ارمنستان ارسال کرده است. بیانیه وزارت روسیه گفته که 9 جنگنده نسل چهارم میگ 29 به پایگاه خود در ارمنستان ارسال کرده و قرار است از نیمه ماه مارس مورد استفاده قرار گیرند.

بیانیه وزارت دفاع روسیه گفته که این میگ 29 می تواند چهار هزار کیلوگرم سلاح با خود حمل کند. هچینین دارای مخزن بنزین بزرگی است که آن را در طی کردن مسافت های زیاد، کمک کند.

این در حالی است که جنگنده های ترکیه از نوع اف 16 ساخت آمریکا هستند که دارای مهارت های جنگی بی نظیری می باشند. در اکتبر سال گذشته میلادی، یک اف 16 ترکیه توانسته بود یک میگ 29 روسیه را سرنگون کند . آن حادثه آغازگر تنش میان دو کشور شد.