.
.
.

شورای همکاری از تصمیم سعودی در توقف کمک‌هایش به لبنان حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج، حمایت و تایید کامل خود از تصمیم پادشاهی عربی سعودی در تجدید نظر کامل در روابط خود با جمهوری لبنان و توقف کمک‌های تسلیحاتی به ارتش و نیروهای امنیتی این کشور را، اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) دکتر عبدالطیف بن راشد الزیانی دبیر کل شورای همکاری گفت؛ کشورهای عضو شورای همکاری از تصمیم پادشاهی عربی سعودی در واکنش به مواضع رسمی لبنان که برخلاف اجماع کشورهای عربی بوده و با عمق روابط کشورهای خلیج و لبنان، و نیز اهتمام و حمایت گسترده پادشاهی عربی سعودی و کشورهای شورای همکاری از جمهوری لبنان انسجام نداشته؛ پشتیبانی می نمایند.

دبیر کل شورای همکاری از اینکه مواضع لبنان امروزه وابسته به منافع کشورهای بیگانه اقلیمی و در تعارض با امنیت ملی عربی و منافع امت عربی است؛ ابراز تاسف کرد.وی این مواضع را نماینده ملت لبنان که از توجه و علاقه دولت‌ها و ملل شورا برخوردار است، ندانست.

او در ادامه اظهار داشت که شورای همکاری امیدوار است که حکومت لبنان در موضع‌گیری‌ها و سیاست‌های خود که مغایر با اصول همبستگی و راه مشترک عربی است؛ تجدید نظر کرده بر ادامه پشتیبانی و یاری مردم لبنان و حق آنها در زندگی در کشوری با ثبات و امن و با حاکمیت کامل و بازیافت رشد اقتصادی لبنان و نقش عربی اصیل این کشور، تاکید کند.