.
.
.

40 تن از شبه نظامیان داعش در حمله هوایی آمریکا در لیبی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه آمریکایی نیورک تایمز روز جمعه 19 فوریه به نقل از یک مقام غربی نوشت، در پی حمله هواپیماهای جنگی آمریکایی به یک کمپ متعلق به گروه دولت اسلامی «داعش» که بامداد امروز در لیبی صورت گرفت دست کم 40 تن کشته شدند.

به گفته این روزنامه یکی از عوامل اصلی مرتبط با دو حمله عمده به گردشگران در تونس در سال 2015 نیز در این کمپ حضور داشته که احتمالا کشته شده است.

کمپی که روز جمعه هدف قرار گرفت، نزدیک شهر «صبراته» در غرب لیبی واقع است و بیش از 40 نیروی داعش در کمپ طی این حمله کشته شدند.

حسين الذوادی شهردار «صبراته» واقع در غرب لیبی در تماس با خبرگزاری رویترز گفته است که تعدادی جنگنده بامداد روز جمعه ساعت 30.30 یک ساختمان در منطقه «قصر تليل» مورد هجوم قرار دادند و 41 نفر در این حملات هوایی کشته و 6 نفر مجروح شدند.

الذودی گفته است که برخی از قربانیان از کارگران اجانب در لیبی بودند.

نیویورک تایمز می نویسد مقامات اطلاعاتی سرگرم این هستند که مشخص کنند آیا نورالدین شوشان نیز در این حمله کشته شده است یا خیر.
مقام غربی گفته است که این فرد یکی از تسهیل کنندگان اصلی داعش در دو حمله عمده در تونس در سال گذشته میلادی بود.

در یکی حملات سال 2015 در تونس، موزه ای در ماه مارس مورد هجوم عوامل داعش قرار گرفت و 22 نفر طی آن کشته شدند و در حمله تروریستی دیگر در یک تفریگاه ساحلی در جنوب پایتخت 38 نفر کشته شدند.