.
.
.

گلوله باران شدید مواضع «یگان‌های مدافع خلق كرد» توسط ارتش ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ترکیه روز جمعه 19 فوریه اعلام کردند که ارتش ترکیه با آتشباری سنگین توپخانه، مواضع «یگان‌های مدافع خلق كرد» در حومه حلب واقع در شمال سوریه را به شدت گلوله باران کرد.

به گفته این منابع شدت این آتشباری بی سابقع بوده است.

این منابع افزودند:«ارتش ترکیه با گسترش مناطق زیر آتشباری خود از شمال سوریه به سوی مناطق شمال غربی حلب، عفرین، اعزاز ، فرودگاه نظامی منغ و روستاهای عین دقنه و تل رفعت را به شدت گلوله باران کرد.

خبرگزاری آناتولی، روز گذشته به نقل از یک فرمانده در جبهه شام، از هجوم گسترده نیروهای دموکراتیک سوریه به اعزاز در شمال سوریه، خبر داد. نیروهای دمکراتیک سوریه یک جریان سیاسی- نظامی است که به رژیم اسد وابسته است.

این خبرگزاری افزود این نیروها، است که از «یگان‌های مدافع خلق كرد»، قبایل محلی عرب و کرد تشکیل شده است، روز گذشته حمله خود را از روستای «مرعناز» در جنوب غربی اعزاز آغاز کرده و تلاش می کنند که به سوی بیمارستان ملی مرکز شهر حرکت کنند».

ترکیه روز چهارشنبه موضع خود در مورد گلوله باران یگان‌های مدافع خلق كرد در سوریه را مورد تاکید مجدد قرار داد. یگان‌های کرد، شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه است.

رجب طیب اردوغان گفت که آنکارا حمله های توپخانه ای به مواضع کردها در سوریه را متوقف نخواهد کرد. او گفت که ایالات متحده آمریکا باید بین حمایت از ترکیه یا جنگجویان کرد یکی را انتخاب کند.

اردوغان گفت که نادیده گرفتن ارتباط بین کردهای سوریه و حزب کارگران کردستان "عملی خصمانه" است.

ترکیه در روزها گذشته مواضع یگان‌های مدافع خلق كرد در شمال سوریه و در نزدیکی نوار مرزی را مورد حمله های توپخانه ای قرار داده است. ترکیه بارها تاکید کرده که اجازه تصرف شهر اعزاز در شمال سوریه از سوی نیروهای کرد را نخواهد داد.