.
.
.

امام جمعه تهران: دشمن ملت را برای حضور پای صندوق‌های رای دعوت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه ۱۹ فوریه تهران گفت که «دشمن ملت را برای حضور پای صندوق‌های رای دعوت می‌کند».

این سخنان در آستانه دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ایران ایراد شده است.

به گزارش رسانه‌های ایران، صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه خود گفت: «دشمن بعد از آنکه از تحریم انتخابات ناامید شد، دلسوز مردم شده و ملت را برای حضور پای صندوق‌های رای دعوت می‌کند».

این در حالی است که علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران هم مردم را برای حضور حد اکثری پای صندوق‌های رای دعوت می‌کند. اما به نظر می‌آید که منظور صدیقی اصلاح طلبان باشد. اصلاح‌طلبان که در این دوره با وجود رد صلاحیت‌های گسترده، بر حضور در انتخابات اصرار دارند و فهرست‌های انتخاباتی خود را ارائه داده‌اند، از مردم دعوت می‌کنند تا با حضور پای صندوق‌های رای، شانس در دست گرفتن اکثریت مجلس توسط اصولگرایان را کم کنند.

کاظم صدیقی در ادامه سخنرانی خود گفت: «جسارت و بی‌حیایی آن‌ها به حدی رسیده که می‌گویند به چه کسی رای بدهید و به چه کسی رای ندهید. مردم دقیقا عکس خواسته بی‌ بی سی و دشمنان قسم خورده ملت عمل کنند».

خطب نماز جمعه تهران با اشاره به انتقادها به عملکرد شورای نگهبان به خاطر رد صلاحیت‌های گسترده نیز گفت: «دشمن به دنبال تخریب شورای نگهبان است، می‌خواهند بال و پر رهبری را بچیند، در این پرچینی به دنبال تخریب شورای نگهبان هستند. حمله کنندگان به شورای نگهبان، نظام را قبول ندارند. می‌خواهند مجلس آینده را بی‌اعتبار کنند».

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران یکی از منتقدان سرسخت شورای نگهبان است که به همین دلیل در معرض حملات شدید اصولگریان قرار گرفت.

صدیقی گفت: «اینکه یک کسی و یک جمعی همیشه بخواهند پست‌ها را در اختیار داشته باشند، فرسایشی است و باید پست‌ها بگردد. باید بگذاریم همه استعداد‌ها خود را نشان دهند. پول‌های بادآورده خرج تبلیغات انتخابات می‌شود؛ این هزینه‌ها از کجا آمده، چرا این کارهای اقتصادی قبل از این نبود».