فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن..حمله انتحاری به پایگاه ارتش در عدن

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  منابع پزشکی از یک بمبگذاری انتحاری در قرارگاه ارتش یمن در شهر عدن خبر دادند که منجر به کشته شدن دستکم 10 نفر در روز چهارشنبه شد.

  این انفجار که در محل در ورودی قرارگاه راس عباس در محله البریقه در شهر عدن روی داد تعدادی از نیروهای ارتشی نیز زخمی شدند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه قرارگاه راس عباس به تازگی از سوی دولت هادی برای استخدام نیروهای ارتشی در شهر عدن تعیین شده بود و در این قرارگاه تعدادی از مستشاران ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی نیز حضور داشتند.

  به گزارش منابع پزشکی، در زمان انفجار صدها نفر از داوطلبان ورود به ارتش در مقابل در ورودی قرارگاه صف کشیده بودند.

  سازمان تروریستی داعش مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته است. این سازمان در حساب تویتری خود اعلام کرد که یکی از اعضای این گروه تروریستی خود را در مقابل در ورودی قرارگاه راس عباس منفجر کرده است. این دومین حمله داعش در ظرف چند هفته اخیر در شهر عدن است.

  دولت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن، بعد از تصرف صنعا، پایتخت یمن از سوی حوثی ها در سال 2014، شهر عدن را پایتخت موقت یمن اعلام کرد.

  به گزارش سازمان ملل متحد، از آغاز درگیریهای یمن تا کنون 6100 نفر کشته شدند که حدود نیمی از آنها غیرنظامی هستند. در این درگیریها حدود 30 هزار نفر نیز زخمی شده اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران