فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترکیه: گلوله باران یگانهای کرد مدافع خلق در سوریه را متوقف نمی‌کنیم

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  ترکیه روز چهارشنبه 17 فوریه موضع خود در مورد گلوله باران یگانهای کرد مدافع خلق در سوریه را مورد تاکید مجدد قرار داد. یگانهای کرد، شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه است.

  رجب طیب اردوغان گفت که آنکارا حمله های توپخانه ای به مواضع کردها در سوریه را متوقف نخواهد کرد. او گفت که ایالات متحده آمریکا باید بین حمایت از ترکیه یا جنگجویان کرد یکی را انتخاب کند.

  اردوغان گفت که نادیده گرفتن ارتباط بین کردهای سوریه و حزب کارگران کردستان "عملی خصمانه" است.

  ترکیه در روزها گذشته مواضع یگانهای مدافع خلق در شمال سوریه و در نزدیکی نوار مرزی را مورد حمله های توپخانه ای قرار داده است. ترکیه بارها تاکید کرده که اجازه تصرف شهر اعزاز در شمال سوریه از سوی نیروهای کرد را نخواهد داد.

  از سوی دیگر، یالجین اقدوغان، معاون نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه گفت که این کشور خواهان یک منطقه امن در سوریه است. او گفت که این منطقه باید به عمق 10 کیلومتر در خاک سوریه و در طول مرز با ترکیه و شامل شهر اعزاز باشد.

  اقدوغان که با تلویزیون ترکیه گفتگو می کرد افزود: "ما خواستار یک منطقه امن شامل شهر اعزاز و به عمق 10 کیلومتر در داخل سوریه هستیم که از درگیریها بدور باشد."

  ترکیه در طی روزهای گذشته بارها مخالفت خود را با کنترل منطقه مرزی سوریه با ترکیه و به ویژه شهر اعزاز توسط جنگجویان کرد اعلام، و در همین راستا به گلوله باران منطقه مرزی سوریه در پاسخ به آتشباری ها از آن سوی مرز اقدام کرده است.

  در واکنش به این تبادل آتش در مرز سوریه و ترکیه، روز چهارشنبه وزارت امور خارجه روسیه اوضاع منطقه مرزی را "بهم ریخته" توصیف کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران